ראש החוליה שנלכד

המוסד פעל על אדמת איראן וחקר את המתנקש שתכנן לרצוח דיפלומט ישראלי בטורקיה

ניסיון ההתנקשות סוכל לפני כחצי שנה. גורם ביטחוני בכיר ייחס את הסיכול ל"שת"פ מודיעיני הדוק"
גילי כהן ומאיה ראכלין
30 באפריל 2022
11:36
עודכן ב 20:27

גורם ביטחוני בכיר אישר היום (שבת) שהמוסד לכד לפני חצי שנה את מי שתכנן לבצע פיגוע ולפגוע באנשי השגרירות הישראלית בטורקיה.‎ המוסד פעל על אדמת איראן וחקר את המתנקש שתכנן לרצוח דיפלומט ישראלי. 

"בתקופה האחרונה המשטר האיראני מנסה לפגע בישראלים וביהודים ברחבי העולם. הניסיון הכושל לפגוע בדיפלומט הישראלי בטורקיה, בגנרל אמריקני בגרמניה ובעיתונאי בצרפת מצטרף לניסיונות פיגוע אחרים שסוכלו על ידי המוסד בקפריסין, קולומביה, קניה ובטורקיה", אמר הבכיר בהתייחס לפעילות עליה דווח היום בערוץ אופוזיציה איראני. 

‎בסרטון שפורסם הערב, מופיע מנצור רסולי, שנשלח להקים רשת מבצעית מקרב גורמים זרים. כפי שמעיד רסולי בעצמו, הוא נשלח להתנקש בחייהן של שלוש מטרות מערביות עבור הרפובליקה האיסלמית האיראנית.

הגורם הביטחוני הבכיר ייחס את הצלחת הסיכול ל"שת״פ הדוק בין המוסד לשירותי הביון בעולם, שבזכותו מסוכלים נסיונות אלה פעם אחר פעם - וכך מבהירים למקבלי ההחלטות בטהראן שהעולם מודע לפעילות הטרור שאיראן מובילה". 

הסיכול המוצלח של הניסיון האיראני לפגוע בדיפלומטים ישראלים באיסטנבול הוא עוד חוליה בשרשרת סיכולים של פיגועים מתוכננים בתקופה האחרונה. לפי הגורם הביטחוני, סוכלו עשרות פיגועים דומים בשנה האחרונה בשיתוף פעולה עם סוכנויות מודיעין נוספות בעולם. 

ערוץ אופוזיציה איראני דיווח הבוקר כי כוח קודס של משמרות המהפכה האיראניים ניסה להתנקש בדיפלומט ישראלי שעובד בקונסוליה באיסטנבול. עוד דווח כי מלבד הדיפלומט, תכנן הכוח להתנקש גם בגנרל אמריקני שמוצב בגרמניה ובעיתונאי צרפתי.

לדברי הערוץ, סוכן של כוח קודס התוודה לאחר שנלכד כי קיבל 150 אלף דולר על ההכנות למבצע, ושעם השלמתו היה צפוי לקבל עוד מיליון דולר. הסוכן, חבר ביחידה 840 של כוח קודס, שאחראית על מתנגדי משטר ומטרות מערביות.