גאולה אבן סער /יובל רז

לרקוד בדמעות: הנערה שנאנסה על ידי המורה לריקוד - ויצאה למאבק נגדו

יובל רז הייתה בת 13 כשקיריל צ'ייקין שחף, אז בן 25, הזמין אותה לדירתו ושם אנס אותה בכל פעם שביקרה בביתו. יובל לא סיפרה לאיש. זה לקח שנים, אבל בקיץ שעבר היא החליטה להתלונן נגדו. החודש גזר עליו בית המשפט שמונה שנות מאסר
גאולה אבן סער
20 במאי 2022
23:07
עודכן ב 12:54

"לקחה לי תקופה מאוד ארוכה לחשוף את זה כי איך אפשר להסביר את זה שאני קמה בבוקר, מסרקת את השיער - והולכת להיאנס?", מסבירה יובל רז, שנאנסה בגיל 13 על ידי המורה שלה למחול בכל פעם שביקרה בדירתו. יובל לא סיפרה לאיש. זה לקח שנים, אבל בקיץ שעבר היא החליטה להתלונן נגד המורה, קיריל צ'ייקין שחף, אז בן 25. החודש גזר עליו בית המשפט שמונה שנות מאסר, ויובל, בצעד חריג, החליטה לדבר על הכול בשיחה עם גאולה אבן-סער - בשמה המלא ובפנים גלויות. 

"את קיריל הכרתי בגיל 12, כשהוא הגיע ללמד אותי ריקוד לבת מצווה. נפגשנו לכמה שיעורים בודדים ואז הוא נכנס ללמד בסטודיו כשהייתי בת 13. אמא שלי הייתה בתחום האירועים והיא הכירה אותו שנים אחורה, אז היא סמכה עליו", משחזרת יובל איך הכירה את קיריל. "נשביתי בקסמיו. הרגשתי שהוא הרקדן הכי טוב בעולם, הערצתי אותו. הייתי מנסה לקבל ממנו כל מה שהוא יכול ורוצה לתת לי", סיפרה יובל בריאיון שפורסם אמש (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11, והוסיפה: "הייתי קוראת לו האלוהים שלי".

יובל ממשיכה ומספרת על כמה ממקרי האונס: "אני זוכרת שפעם אחת הוא הוביל אותי לחדר השינה ובדרך שמתי את הידיים על המשקופים ואמרתי לו שאני לא רוצה ללכת לשם. הייתה פעם אחת שהייתה מאוד גדושה ב'לא' ו'תפסיק' ו'בבקשה לא' ו'אני לא רוצה את זה'".

במשך שנים לא חשפה יובל את מעשיו של קיריל. הגנה על כולם - חוץ מעל עצמה: "הגנתי עליו, הוא אמר שהוא יתאבד אם זה יצא החוצה. הגנתי על ההורים שלי כי לא רציתי לגרום להם שיברון לב, ברגע שהם ידעו מה קרה לבת שלהם וכמה זמן זה היה סוד. הגנתי על המנהלת של הסטודיו - הגנתי על כולם".

עכשיו, אחרי המשפט וגזר הדין, אחרי שחשפה את שמה ופניה, היא מנסה לעזור לבנות הרבות שפונות אליה ברשתות החברתיות ומבקשות עזרה: "הן כותבות לי שהן עברו משהו, על המורה שלהן בבית ספר, המורה למחול". "אני מתעקשת לא להיות מסכנה. לא רציתי להיות הבן אדם האומלל שקיריל הרס לו את החיים. בא לי להיות הבן אדם הזה שעבר את כל זה - ועדיין עומד כאן חזק וממשיך להילחם על הכול", היא אומרת.