-

שיר שנפצעה קשה בפיגוע אבנים בריאיון ראשון: "לא ייתכן שיעברו על זה לסדר היום"

ביום שישי האחרון, נפצעה קשה שיר לב מרמת גן, כשמחבלים יידו אבנים אל עבר הרכב שבו נסעה עם בעלה וארבעת ילדיה. כרגע היא מאושפזת בבית החולים שערי צדק, בפניה שברים מורכבים, והיא עומדת בפני שיקום ממושך
כרמל דנגור
19 ביולי 2022
20:57

משפחת לב מרמת גן לא דמיינה לעצמה שהנסיעה לשבת אצל סבא וסבתא בפסגות - תסתיים בפיגוע. כשהגיעו לקטע מכביש 60, שעובר בכפר לובן א שרקיה - מחבלים פלסטינים יידו לעברם אבנים גדולות.

"יש בי חלק שבחר לחיות, סנטימטר שמאלה או ימינה - ולא הייתי פה", סיפרה שיר לב, שנפצעה קשה מיידוי האבנים אל הרכב בו נסעה עם משפחתה. "לא ייתכן שבן אדם פשוט יזרוק עליי אבן וישנה לי את כל החיים מקצה לקצה".

כביש 60 הוא הכביש המרכזי ביותר ביהודה ושומרון. בנקודה בה מחבלים פצעו את שיר - עוברים מדי יום אלפי נהגים ישראלים. תום לב, בעלה של שיר, סיפרה כי הוא, רעייתו וארבעת ילדיהם נסעו לסבא וסבתא כדי לחגוג יום הולדת: "סך הכול רציתי לנסוע לחגוג יום הולדת לבן שלי בשבת. נסעתי לתומי דרך כביש 60 לא ידעתי שיש איתו בעיה כלשהי, נסענו בו הרבה פעמים".

"ממש בלי התראה מוקדמת שמעתי פיצוץ מאוד חזק בחלון", ממשיך תום. "הסתכלתי על שיר וראיתי שהפנים שלה נפולות ומדממות, חשבתי שירו בה בהתחלה". שיר פונתה לבית החולים שערי צדק במצב קשה. היא סובלת משברים מורכבים בפנים, והרופאים צופים לה תהליך שיקום. 

לפי נתונים שפורסמו בכאן חדשות - במחצית הראשונה של 2022 נרשמו לא פחות מ-1,420 זריקות אבנים ביהודה ושומרון. הגזרה שבה נרשם המספר הגבוה ביותר היא בנימין - עם 395 פיגועי אבנים, רק מתחילת השנה. הנקודה בה נפצעה שיר, שייכת לגזרה הזו.