כהנא ובנט, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גול עצמי: בנט יאבד את השליטה על משרד הדתות - כהנא יסיים את תפקידו

ב-13 באוגוסט תפקע כהונת בנט על פי חוק כממלא מקום השר לשירותי דת • מי שצפוי לקבל לידיו את סמכויות השר צפוי להיות סמנכ"ל המשרד גל שם טוב
מיכאל שמש
25 ביולי 2022
21:48

בעוד קצת יותר משבועיים צפויה ימינה לאבד את השליטה במשרד הדתות, בעקבות "גול עצמי" של ראש הממשלה החליפי נפתלי בנט. היום (שני) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי ב-13 באוגוסט תפקע כהונת בנט על פי חוק כממלא מקום השר לשירותי דת. יחד עם בנט צפוי לסיים את תפקידו באופן מיידי גם סגן השר לשירותי דת מתן כהנא.

כל זה בעקבות התפטרותו של כהנא מתפקיד השר לשירותי דת והעובדה שלא הצליח להשיג רוב למינויו מחדש. על פי חוות הדעת המשפטית, אין אפשרות להאריך את כהונתם של בנט וכהנא במשרד הדתות. משום שגם מנכ״ל המשרד לשירותי דת מסיים את תפקידו, מי שצפוי לקבל לידיו את סמכויות השר צפוי להיות סמנכ״ל המשרד גל שם טוב.

בחודש מאי האחרון הודיע כהנא לראש הממשלה דאז נפתלי בנט על החלטתו להתפטר מתפקידו כשר לשירותי דת, זאת כדי למנוע עריקה של ח"כ נוסף ולסייע בחיזוק הקואליציה. קדם למהלך, חשש שהביע בנט מכך שח"כ יום טוב כלפון מתכננן להכריז על עריקה. כעבור שלושה שבועות, הצעת החוק למינוי כהנא לשר הדתות נפלה במליאת הכנסת.