תיעוד מהירי

לראשונה זה 26 שנים: סין ירתה באש חיה לעבר מצרי טייוואן

פחות מיממה לאחר שהסתיים ביקורה של פלוסי - בצבא סין הודיעו שירו לעבר המיצרים, ומסרו: "הושגו המטרות המצופות" • הסינים ירו 8 טילים ורקטות שנחתו בשטחי האש הסמוכים לנמלים הגדולים של טייוואן
רם ברנדס ועמיחי שטיין
04 באוגוסט 2022
09:21
עודכן ב 10:58

פחות מיממה לאחר סיום ביקורה של ננסי פלוסי: צבא סין הודיע היום (חמישי) שירה לעבר מצרי טייוואן. מדובר בפעם הראשונה זה 26 שנים שסין מבצעת שימוש באש חיה לעבר המיצרים. על פי הגורמים הרשמיים בטייוואן, הסינים ירו הבוקר שמונה טילים ורקטות שנחתו בשטחי האש הסמוכים לנמלים הגדולים של טייוואן. ארבעה מהם נחתו בשטח האש הצפוני, וארבעה נוספים בשטח האש הדרומי. מדובר על טילים מסוג Dong-Feng 15 - טילים בליסטיים ששוגרו מהיבשה.

שר החוץ הסיני, וואנג יי, מסר: "אם סין לא תגיב בנחישות לפעולות חסרות האחריות וההיגיון של ארצות הברית, עקרון כיבוד הריבונות והשלמות הטריטוריאלית יהפוך אות מתה, והשלום באזור שהושג בעמל רב, יתערער".

תיעוד סיני רשמי של הירי הארטילרי

פיקוד המזרח בצבא סין מסר כי נערך ירי ארטילרי ארוך טווח במסגרת תרגולת במצרי טייוואן. עוד נמסר כי נפגעו מטרות בצד המזרחי של המיצרים ושהושגו התוצאות המצופות.

ככה לא בונים חומה: הנזק של ביקור פלוסי בטייוואן עלול להיות גדול מתועלתו | פרשנות 

יו"ר בית הנבחרים האמריקני, ננסי פלוסי, סיימה אתמול את ביקורה בטייוואן, במסגרתו נפגשה עם הנשיאה צאי אינג-וון. פלוסי אמרה לנשיאה שלפני 43 שנים ארצות הברית הבטיחה תמיד לעמוד לצידה של טייוואן, וכי המשלחת שבראשה היא עומדת מבהירה באופן חד משמעי שארצות הברית לא תנטוש את המחויבות שלה לטייוואן.