.
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

הוארך בשבוע מעצרו של ראש ארגון הפשע יוסי מוסלי: "הכו אותי במעצר"

מוסלי נעצר במסגרת פרשה חדשה בה נחשד בסחיטה ואיומים • הוא טען בהארכת מעצרו שהוכה על ידי השוטרים והמידע הועבר למח"ש: "נכנסו לי לחדר במלון, לא ידעתי שאלו שוטרים"
הדס גרינברג
21 באוגוסט 2022
08:50
עודכן ב 16:12

ראש ארגון הפשע יוסי מוסלי נעצר הבוקר (ראשון) בחשד לסחיטה באיומים, קשירת קשר לביצוע פשע והנחת חומר נפיץ שלא כדין, זאת במסגרת פרשה חדשה שבה מתנהלת נגדו חקירה. בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו עד ליום ראשון הבא. בדיון טען מוסלי כי הוכה על ידי השוטרים ובמשטרה אישרו שהתלונות עברו למחלקה ליחידה שוטרים. 


מוסלי אמר בדיון: "נכנסו לי לחדר במלון והכו אותי, לא ידעתי שאלו שוטרים". סנגורו טען שלא הופעלו מצלמות הגוף של השוטרים בעת מעצרו. העבריין הוסיף: "באו אליי בשמונה בבוקר כשאני במרפסת, דפקו בדלת. פתחתי חצי דלת, תפסו אותי מהחולצה. בגללם ובגלל התקשורת חשבתי שבאו להרוג אותי". 

ביום שישי האחרון נעצרו מחוץ לחתונת בתו של מוסלי שני חמושים, בחשד שניסו לבצע חיסול במקום. השניים, תושבי חולון בשנות ה-20 לחייהם שזהותם לא מקושרת למוסלי, פרצו מחסום שהציבו לוחמי יס"מ ומג"ב באזור, ניסו להימלט מהשוטרים, ניגחו ניידת ופצעו שוטר בידו. השוטרים ירו אל גלגלי המכונית, עצרו את שני החשודים אחרי מרדף בחניון אחורי של אולם האירועים, ותפסו אקדח.

מוסלי בן ה-45, שמבוקש בחשד לרצח, נעצר לפני שבוע בנתב"ג עם חזרתו לארץ כדי להשתתף בחתונה. ראש ארגון הפשע הגיע לארץ אחרי חמש שנים שבהן שהה בדרום אפריקה.