לפיד וטיבי
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

לפיד העביר מסר לטיבי ועודה: עדיף לכם לרוץ בלי בל"ד

רה"מ צפוי לקיים התייעצות עם בכירי מפלגתו בשאלה אם להוביל את פסילת בל"ד מלרוץ בבחירות, ביש עתיד חושבים שפסילתם דווקא תוריד את המוטיבציה של המצביעים הערבים להצביע
סולימאן מסוודה
17 בספטמבר 2022
22:10

ראש הממשלה יאיר לפיד העביר מסר לחד"ש ותע"ל לפני פיצול המשותפת לפיו עדיף להם לרוץ בלי בל"ד - כך פורסם היום (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. לפיד צפוי לקיים הערב התייעצות עם בכירי מפלגתו בשאלה אם להוביל את פסילת בל"ד מלרוץ בבחירות. ביש עתיד חושבים שפסילת בל"ד דווקא תוריד את המוטיבציה של המצביעים הערבים להצביע.

יו"ר בל"ד, סאמי אבו-שחאדה, טען אתמול בריאיון לכאן חדשות שלדעתו הופעל לחץ על חד"ש ותע"ל מצד לפיד וגנץ. חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן התייחסה לטענות ואמרה בריאיון לסולימאן מסוודה ויערה שפירא בתוכנית הכול פוליטי בכאן 11: "לא היה ולא נברא, הוא יודע טוב מאוד ששנה שלמה לא נכנענו לשום לחץ. ניסיונותיו להוביל זרם שלישי הם בין הגורמים שהובילו לפירוק". 

גורמים ברשימה המשותפת אמרו אמש לכאן חדשות שאם ראש הממשלה ייענה לדרישות הרשימה - איימן עודה ואחמד טיבי ימליצו עליו. עיקר הדרישו במשותפת מלפיד הן להכריז כי הוא חותר לשיחות עם הרשות הפלסטינית למען הקמת מדינה פלסטינית, וביטול חוק הלאום, וחוק קמיניץ. המסר הזה הועבר ללפיד ואנשיו. המשבר במשותפת פרץ בין היתר לאחר שבבל"ד השתכנעו כי טיבי ועודה כבר החלו לנהל מגעים עם לפיד ואנשיו.