.

הלוחמת שנפלה בפיגוע במחסום שועפאט: סמל נועה לזר בת 18 מבת חפר

הנהג שהסיע את המחבל: לקחתי אותו טרמפ למודיעין. עד כה נעצרו שלושה חשודים במעורבות בפיגוע, המצוד אחר המחבל היורה נמשך
כרמל דנגור, איתי בלומנטל וכרמלה מנשה
09 באוקטובר 2022
02:00
עודכן ב 09:56

סמל נועה לזר, לוחמת צה"ל בת 18 מבת חפר, היא החיילת שנפלה בפיגוע הירי במחסום שועפאט בירושלים. כך הותר הבוקר (שישי) לפרסום. בבית החולים הדסה הר הצופים נאלצו לקבוע את מותה לאחר מאמצי החייאה. מצבו של מאבטח אזרחי בן 30, שנורה בראשו, מוסיף להיות קשה, אך יציב. הוא הועבר לבית החולים הדסה עין כרם לצורך ניתוח נוירוכירורגי. שני לוחמי מג"ב נפצעו קל מרסיסים ופונו גם הם לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.

סמל נועה לזר

ליהי אביזוהר, שכנתה של נועה, סיפרה לכאן חדשות: "היא הייתה ילדה מדהימה, מאירת פנים, חייכנית, מהממת ומצחיקה. זה שובר את הלב".

חובשי מגן דוד אדום עקיבא ארליך ואראלי לוי, מהראשונים שהגיעו למקום, סיפרו: "הגענו עם הניידות טיפול נמרץ כשבמקום עדיין היה ירי פעיל והתחלנו לטפל בפצועים. התכופפנו ומשכנו את הפצועים אלינו, חילצנו אותם לניידת ופינינו אותם בדחיפות לבית החולים".

המחבל הגיע ברכב למחסום, יצא ממנו והסתער בירי לעבר כוחות הביטחון כשבדקו אותו. הוא ירה לפחות שבעה כדורים - עד שנתקל במעצור בנשק. אז, לפי החשד, הוא נמלט רגלית לתוך שועפאט - שם נורו זיקוקים והתפתחו הפרות סדר לאחר הפיגוע.

הנהג שהסיע את המחבל למחסום המשיך בנסיעה לכיוון ההפוך ובהמשך הסגיר את עצמו. בחקירתו טען שלקח את המחבל טרמפ למודיעין. בהמשך הלילה נעצרו שני חשודים נוספים במעורבות בפיגוע. שלושת החשודים במעורבות הם תושבי בית חנינא, שועפאט וענאתא בשנות ה-20 לחייהם.

השתתפו בהכנת הידיעה: סולימאן מסוודה, ורד פלמן, איתי בלומנטל, איתי שיקמן, כרמלה מנשה, רועי שרון, נורית יוחנן, דקלה אהרן-שפרן ומשה שטיינמץ.