-

הסוף של טוויטר?

מה נרקם במוחו של המיליארדר והיזם האקסצנטרי שרכש את הציפור הכחולה? | האזינו לעוד יום
עוד יום עם דניאל אופיר
06 בנובמבר 2022
07:17

היזם אילון מאסק השלים את רכישת טוויטר ובתוך כמה ימים פיטר חצי מהעובדים ואת כל ההנהלה. האם המיליארדר האקסצנטרי הוא הפתרון או הבעיה של הרשת החברתית החשובה? דניאל אופיר, שמעיד על עצמו כמכור לציפור הכחולה, שוחח עם העיתונאי ד"ר יובל דרור, חוקר טכנולוגיה ומגיש הפודקאסט "עושים טכנולוגיה" ועם יובל ויינרב מייסד שותף בחברה לליווי סטרטאפים ומנחה ההסכת "להבין את סין". יחד איתם הוא מנסה להבין את המשמעויות של הפיכת טוויטר לעסק הפרטי של מאסק ושל התוכניות שלו לבנות באמצעותה סופר אפליקציה.

האזינו להסכת עוד יום עם דניאל אופיר

יש מי שחושב שטוויטר היא עניין של הברנז'ה, לא של העולם האמיתי. זה נכון. אבל זה גם לא נכון, כי הרשת הלא-מאוד נפוצה הזאת, בטח בהשוואה לפלטפורמות אחרות, קובעת סדר יום. כך שהיא משפיעה ועוד איך על העולם האמיתי, אולי אפילו יותר מדי. וממש עכשיו משהו דרמטי עובר עליה.

> רשמית: טוויטר השיקה את שירות הפרימיום שלה

טוויטר עברה בימים האחרונים ידיים. יש לה בעל בית חדש: האיש העשיר ביותר בעולם, אילון מאסק. הוא בא לעשות סדר. לא מוצא חן בעיניו איך שזה מתנהל, ולא, הוא לא חושב שהשיח שם פרוע מדי וחסר גבולות. בדיוק להיפך. אבל זה כנראה לא העניין העיקרי, וגם לא פיצ'ר כזה או אחר. למאסק, כמו למאסק, יש עוד תוכניות גדולות הרבה יותר. שמעתם על סופר אפליקציה?