אנני לנוקס, דולי פרטון וליונל ריצ'י, הלילה
צילום: גטי אימג'ס

שורה של אמנים נכנסה להיכל התהילה של הרוקנרול

בין האמנים: דולי פרטון, אמינם, יורית'מיקס, ליונל ריצ'י ודוראן דוראן • אנדי טיילור, גיטריסט "דוראן דוראן", נעדר מהטקס בשל התמודדותו עם מחלת הסרטן • פרסי הוקרה מיוחדים הוענקו להארי בלפונטה וללהקת המטאל "ג'ודס פריסט"
אלון פרוכטר
06 בנובמבר 2022
07:54

בתיאטרון מייקרוסופט בלוס אנג'לס התקיים היום (ראשון) לפנות בוקר טקס הקבלה הרשמי להיכל התהילה של הרוקנרול. במחזור האמנים ה-37 שהתקבל להיכל נמנים ההרכבים "דוראן דוראן", "יורית'מיקס", הראפר אמינם, ליונל ריצ'י והזמרות פט בנאטר, קארלי סיימון ודולי פרטון. פרסי הוקרה מיוחדים הוענקו להארי בלפונטה, לכותבים ג'ימי ג'אם וטרי לואיס וללהקת המטאל "ג'ודס פריסט".

הרגעים הגדולים מטקס היכל התהילה בלוס אנג'לס, לפנות בוקר:

חבר להקת "דוראן דוראן", הגיטריסט אנדי טיילור, נאלץ להיעדר מהטקס בשל התמודדותו עם מחלת הסרטן. במכתב שהקריאו חברי הלהקה בשם טיילור, חשף כי אובחן לפני ארבע שנים עם סרטן הערמונית. "למרות שמצבי הנוכחי אינו מסכן חיים באופן מיידי, אין תרופה למחלה", כתב טיילור. "לאחרונה מצבי היה טוב הודות לטיפול להארכת חיים. אולם בשבוע שעבר חלה נסיגה והייתי צריך להיות כן עם עצמי ולא לעבור את הגבול פיזית ונפשית".

חברי להקת "דוראן דוראן", הלילה בלוס אנג'לס (צילום: גטי אימג'ס)

מלבד האמנים שלכבודם התקיים הטקס, כיבדו בנוכחותם ידוענים נוספים את הבמה. השחקן רוברט דאוני ג'וניור היה זה שהציג את "דוראן דוראן", שביצעה על הבמה מחרוזת שכללה את השירים Girls On Film, Hungry Like the Wolf ו-Ordinary World. הזמר אליס קופר הציג את "גו'דס פריסט" ושריל קרואו הציגה את פאט בנאטר ובעלה ניל ג'יראלדו.

קארלי סיימון ששתי אחיותיה נפטרו בסוף החודש שעבר, נעדרה אף היא מהטקס. במקומה הופיעו על הבמה הזמרות שרה ברליס ואוליביה רודריגו שביצעו כמה משיריה. לני קרביץ הציג את הזמר ליונל ריצ'י, שביצע את השירים Hello, את Easy בליווי הזמר דייב גרוהל ואת הלהיט All Night Long.

את יורית'מיקס הציג גיטריסט להקת U2 דה אדג', ואת אמינם הראפר והמפיק המוזיקלי ד"ר דרה. אמינם ביצע על הבמה את Stan עם המוזיקאי אד שירן ובהמשך את Dream On עם סולן להקת אירוסמית' סטיבן טיילר.

אמינם ואד שירן, הלילה בלוס אנג'לס (צילום: גטי אימג'ס)

היכל התהילה של הרוקנרול הוקם בשנת 1983. משנת 1986 מוכרז מדי שנה מחזור האמנים שנבחר להיכל, כשהתנאי המרכזי לבחירתם הוא פעילות של יותר מ-25 שנה מאז יציאת אלבומם הראשון. מבנה ההיכל שהוקם בקליבלנד שבאוהיו, נחנך ב-1995.

טקס היכל התהילה המלא ישודר ברשת HBO וב-HBO Max ב-19 בנובמבר.