החיפושים אחר חנאן אלבחירי
משטרת ישראל

חשד: קרוביה של תושבת לקיה רצחו ושרפו את גופתה

חודש וחצי לאחר היעלמותה של חנאן אלבחירי בת ה-19, הודיעה המשטרה כי הרצח פוענח: לפי החשד, שני דודיה ובן דודה רצחו אותה כי "הסתובבה עם גברים"
איציק זוארץ
18 ביוני 2017
10:21

פוענח רצח חנאן אלבחירי בת ה-19 מלקייה: הפרלקיטות צפויה להגיש בקרוב כתבי אישום נגד שלושה קרובי משפחה של אלבחירי, שני דודים ובן דוד, בגין הרצח. חקירת המשטרה העלתה כי הם חטפו את הצעירה במכוניתם, רצחו אותה ושרפו את גופתה - זאת משום שהאשימו אותה כי היא "הסתובבה עם גברים". לאחר הרצח, הם קברו את הגופה סמוך לביתם בגבעות גורל.

חנאן אלבחירי

החיפושים אחר גופתה של אלבחירי

אלבחירי נעלמה מביתה שבלקיה בתחילת חודש מאי. היא הייתה אמורה לשוב אליו בשעת לילה מאוחרת, ומשלא הגיעה, דיווחה אמה למשטרה על היעדרותה. כבר אז שיתפה האם את השוטרים כי היא חושדת שדודיה של אלבחירי אחראים להיעלמות וכי ייתכן שפגעו בה. לאחר מעצרם, הודו השלושה במעשה - הדודים יונס וסאקר אלבחירי, ובן הדוד מוחמד אלבחירי.

על פי החשד, השלושה ארבו לחנאן סמוך לביתה, וכשזיהו אותה, חטפו אותה לתוך רכבם. היא נלקחה לאזור ביתם שבגבעות גורל. שם, הכו אותה בראשה עד שמתה, שרפו את גופתה ואז קברו אותה בעומק של כ-4 מטרים סמוך לביתם.

מהמשטרה נמסר כי אחד מהדודים החשודים פרס את חסותו על אלבחירי מאז מות אביה. כבר לפני כשלושה שבועות החלו להתבצע מעצרים בפרשה, ושישה מבני המשפחה נלקחו לחקירה. כתבי האישום יוגשו, כאמור, נגד שניים מדודיה ובן דודה.