סמל יובל מנע ז"ל
צילום: רפרודוקציה

"היה הגאווה של המשפחה״

סמל יובל מנע, בן 20 מגבעתיים, שנהרג אתמול בהתהפכות ההאמר הותיר אחריו הורים, שתי אחיות ובת זוג
כרמלה מנשה ואלינור פוקס
18 ביוני 2017
11:08
עודכן ב 16 אוקטובר 08:47

סמל יובל מנע, בן 20 מגבעתיים, לוחם בגדוד 101 בצנחנים שנהרג אתמול בהתהפכות רכב בפעילות מבצעית באזור כיסופים יובא למנוחות היום בשעה 18:30 בבית העלמין הצבאי בקריית שאול. מנע היה בן הזקונים של שלמה ודניאלה והותיר אחריו שתי אחיות גדולות ובת זוג.

עובד אלפיה, גיסו של יובל מספר: ״יובל היה מלאך אמיתי. בחור טוב לב שלא התנהג כמו צעירים בני גילו. הוא ניגן בגיטרה והיה הגאווה של המשפחה״. יובל עבר כילד 7-8 ניתוחים ויכל לא להתגייס אבל הוא נלחם כדי להתגייס לצנחנים״."היה ילד מורעל. היה מורעל של הצבא. רצה רק צנחנים״, סיפר אביו שלמה. דודו של יובל, סרן יוסי מנע, נפל בלבנון ב-1986. 

סמל יובל מנע זסמל יובל מנע ז"ל. צילום: רפרודוקציה

3 חיילים נוספים נפצעו אתמול בעת שהכוח ביצע סיור שגרתי לאורך הגדר, כשמסיבה לא ברורה רכב ההאמר "קטלן" בו נסעו התהפך מספר פעמים. מותו של מנע נקבע בשטח והפצועים פונו במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע. בהמשך הוגדר מצבו של אחד מהם בינוני ושני האחרים קל.

בעקבות התאונה הודיע מפקד פיקוד הדרום, אלוף אייל זמיר, על הקמת מה שהוגדר כצוות מומחים, בראשו קצין אל"ם אבי רחמים, מח"ט שגיא, בכדי לבדוק מה הביא להתהפכות הרכב. במקביל פתחה המשטרה הצבאית החוקרת בחקירת האירוע. גדוד 101 נכנס לגזרה המדוברת לפני כשבוע, אחרי שהחליף את לוחמי חטיבת הנח"ל שביצעו שם קו בחודשים האחרונים.