ההאקר מאשקלון בעת הארכת מעצרו, מרץ 2017
צילום: פלאש 90

מחדל בבית הסוהר: ה"האקר מאשקלון" הבריח כדורים אסורים לכלא

פרסום ראשון: ההאקר שנאשם באיומים על מוסדות בארצות הברית ובהתרעות שווא על מטענים, נתפס בבית הכלא עם עשרות כדורי שינה. שב"ס: הנאשם נענש בחומרה
שלי טפיירו
09 באוקטובר 2017
21:11

הצעיר בן ה-19 שזכה לכינוי "ההאקר מאשקלון" לאחר שהואשם בסחיטה באיומים, נתפס עם כדורים אסורים אותם הצליח להבריח אל בין כותלי הכלא, כך פרסמנו הערב (שני) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11.

לפני כשלושה שבועות יצא הצעיר לדיון בבית המשפט והצליח להשיג עשרות כדורי שינה - כל זאת תחת עיניהם הפקוחות של הסוהרים וחרף העובדה שהוא מוגדר "אסיר מסוכן". ההאקר הצליח לחדור עם הכדורים האסורים אל תא הכלא ולאחר מכן התגלה החומר על-ידי הסוהרים. שירות בתי הסוהר העמיד אותו לדין ונשללה ממנו הזכות לרכוש בקנטינה ולקבל ביקורים כחודש ימים. קרובי משפחתו של הצעיר טוענים שהכדורים מצביעים על מצבו הנפשי הרעוע.

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "ניסיונות להבריח חפצים ואמצעים אסורים הם דבר רגיל. בזכות הבדיקות הקפדניות ורכיבי הביטחון נמנעות הברחות כגון ההברחה הזאת".

בסוף חודש אפריל הואשם הצעיר בארצות הברית ובישראל בסחיטה באיומים לאחר ששיגר התרעות שווא ליותר מ-2,000 מוסדות יהודיים בארצות הברית. ההתרעות כללו איומים על פצצות במטוסים ופיגועים מתוכננים. במקרה אחד, איים ההאקר על מטוס של קבוצת הכדורסל בוסטון סלטיק וכתוצאה מכך נערכו סריקות במטוס. במקרה נוסף איים כי במטוס אל על שהיה בדרכו לישראל ישנה פצצה וגרם להקפצה של מטוסי קרב שווייצרים וצרפתים.

מספר שבועות לאחר שהואשם, הוא ניסה להימלט מרכב של שירות בתי הסוהר וטען שהסוהרים נהגו כלפיו באלימות קשה: "התייחסו אלי כמו שמתייחסים למחבל". בשירות בתי הסוהר הבהירו כי ההאקר התפרע במהלך הנסיעה ו"בעקבות האירוע, הותאמו נוהלי האבטחה לאסיר".