חסדיה בת ישראל

האישה שהושפלה באוטובוס: ״אף אחד לא הגיב, אז הם כנראה חושבים אותו דבר"

חסדיה בת ישראל מקהילת העבריים בדימונה: "רק כשהגעתי הביתה, הבנתי מה קרה. הילדים שלי רצו אליי ואמרו לי שראו בפייסבוק"
איציק זוארץ וניסים קינן
10 באוקטובר 2017
14:51
עודכן ב 14:55

״אף אחד לא הגיב, אז הם כנראה חושבים אותו דבר", כך אמרה היום (שלישי) חסדיה בת ישראל מקהילת העבריים בדימונה - שהסרטון שבו תועדה מושפלת באוטובוס בקראות גזעניות עורר סערה בחודש שעבר. "אני נולדתי כאן ועדיין אין לי אזרחות, אז אולי גם משרד הפנים חושב את אותו הדבר עלינו״, אמרה.


״הייתי בדרך הביתה ואשה שישבה מולי החזיקה את הטלפון ודיברה. רק כשהיא אמרה כושי, הבנתי שהיא מדברת עלינו והתעלמתי כי אני לא אשה של מלחמות. אני אשה של שלום", סיפרה בת ישראל על האירוע בו תועדה תושבת באר שבע משמיעה קריאות גזעניות לחברי קהילת העבריים מדימונה במהלך נסיעה באוטובוס. "רק כשהגעתי הביתה, הבנתי מה קרה. הילדים שלי רצו אליי ואמרו לי שהם ראו בפייסבוק. הרגשתי מושפלת באותו רגע. הילדים שלי בכו ורצו ללכת להתעמת אתה".

לדבריה, מאותו יום היא לא מסוגלת לעלות לאוטובוס. ״כל מקום שאני הולכת, כולם מסתכלים עלי. הילדים שלי מנסים לעזור לי ועוטפים אותי כל הזמן באהבה. אני רוצה להודות לכל האנשים שעזרו לי ועודדו אותי גם בישראל וגם בארצות הברית. גם שם התקשו להאמין שבשנת 2017 יש עוד אנשים שחושבים ככה בישראל״.

ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) שהתגייס לסייע לבת ישראל אמר כי, "נכון שמדובר במקרה קיצוני שאינו מאפיין את החברה הישראלית, אבל אנחנו דורשים משר התחבורה להורות לחברות לחדד נהלים ולהשליך מהאוטובוס באופן מיידי כל נוסע שינהג בגזענות ובאלימות כלפי האחרים".