מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה
צילום: אי-פי

נסראללה: סעודיה מסיתה את ישראל לתקוף בלבנון

מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה האשים את הסעודים כי הם מסיתים את מדינות העולם נגד לבנון והשקיעו מיליארדים כדי שישראל תתקוף בלבנון
יובל קינג
10 בנובמבר 2017
16:21
עודכן ב 17:45

מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה האשים היום (שישי) את סעודיה כי היא ביקשה מישראל לתקוף בלבנון ומסיתה נגדה גם מדינות אחרות בעולם. "סעודיה הכריזה מלחמה נגד לבנון ונגד חיזבאללה", אמר נסראללה בראיון לערוץ "אל-מנאר", הערוץ של ארגון הטרור.

"הסעודים רוצים להסית את מדינות האזור נגד לבנון ולמנוע מהאזרחים שלהן לנסוע ללבנון", אמר נסראללה והוסיף כי הסעודים לא מסתפקים בכך אלא לדבריו, רוצים לגרום לישראל לתקוף את לבנון: "הסעודים רוצים להסית את מדינות העולם נגד לבנון, אבל הכי מסוכן – לא שזה יפחיד אותנו – הוא ההסתה שישראל תתקוף בלבנון".

נסראללה המשיך לתקוף את הסעודים ואמר כי אינו מביע את דעתו, אלא בידיו יש מידע על הפעילות של סעודיה: "כל הלבנונים שומעים אותי, אני לא מדבר אל פרשנות, אלא על מידע – סעודיה ביקשה מישראל לתקוף את לבנון והשקיעה בכך עשרות מיליארדי דולרים".  

מנהיג חיזבאללה המשיך לתקוף את הסעודים ואת ישראל וסיפר כי "היום מתנהל ויכוח סביב הנושא בישראל, אם עקבתם, בתקשורת הישראלית דיברו הרבה על כך שמלחמת לבנון השנייה הייתה בבקשת הסעודים ובהסתה שלהם". הוא אמר עוד כי "בימיה האחרונים של המלחמה, הסעודים ביקשו מישראל להמשיך".

נסראללה אמר כי תקיפה ישראלית זה הדבר המסוכן ביותר שיכול לקרות עכשיו, אך דחה את האפשרות שישראל תכריז מלחמה על לבנון: "בישראל מודעים היטב לכך שכל מה שאמרתי בנאומי הקודמים אינם בבחינת לוחמה פסיכולוגית כי אם בעובדות, והם לוקחים זאת בחשבון".

בנוגע להתפטרותו של ראש ממשלת לבנון, סעד אל-חרירי, אמר נסראללה כי הסעודים עצרו אותו, וכי התפטרותו היא "התערבות סעודית חסרת תקדים בפוליטיקה הלבנונית". הוא קרא לחרירי לחזור ללבנון ואמר כי "בחיזבאללה רואים בהתפטרות לא חוקית, נוגדת את החוקה, לא לגיטימית ואין לה כל ערך כי היא נעשתה בכפייה". הוא קרא לחרירי לחזור ללבנון וטען כי היחס המשפיל שלו זכה בסעודיה השפילה את כל העם הלבנוני.

המנהיג של ארגון הטרור הכחיש כי חיזבאללה או איראן הם האחראים לירי הטיל הבליסטי מתימן לעבר סעודיה בשבוע שעבר וטען כי כל אמצעי הלחימה הנמצאים בידי המורדים החות'ים פותחו על ידם וכי אין השפעה איראנית בתימן.