יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

מסתמן: גיל הפרישה לנשים יעלה ל-64 בהדרגה

לפי המתווה שהציג יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, יועלה גיל הפרישה לנשים במשך 10 שנים. שר הרווחה חיים כץ: "לפרוס את ההעלאה למשך יותר זמן"
עמית תומר ונופר שני
13 בנובמבר 2017
13:53
עודכן ב 14:09

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, הציג היום (שני) בדיון שנערך בוועדה בראשותו, מתווה חדש להעלאה הדרגתית של גיל הפרישה לנשים מ-62 ל-64. המתווה שהוצג זכה להסכמה ראשונית בקרב חברי הוועדה. במסגרת ההצעה, יועלה גיל הפרישה לנשים במשך 10 שנים, במקום שמונה.

שר העבודה והרווחה, חיים כץ, ביקש היום בדיון בוועדה  לפרוס את ההעלאה לתקופה ארוכה עוד יותר. הוא אמר כי ״במידה ומעלים את גיל הפרישה לנשים, יש לעשות זאת בצורה מדורגת, במשך 12 שנה לפחות. כלומר חודשיים בשנה״.

עוד אמר השר כץ כי יש להחיל את ההעלאה החל מאוגוסט 2018, וזאת תוך החרגה של 50 אלף נשים שצפויות להפגע מהעלאה: ״15,469 נשים בקרנות הפנסיה הוותיקות שאינן פעילות, לא ממשות את זכאותן לקצבה. במקום לממש את זכאותן בקרוב, הן יאלצו להמתין. יש עוד 35 אלף נשים שעבדות שישלמו מכיסן על העלאת גיל הפרישה, כי יש להן אופציה להמשיך לעבוד ולקבל בונוסים מהביטוח הלאומי של 5% בשנה ועוד 1% פנסיוני שהן מאבדות״.

הדיונים הקודמים בנושא עלו על שרטון, וכתוצאה מכך הוחלט לדחות את העלאת גיל הפרישה ל-64, שהייתה אמורה להיות אוטומטית, ולא להחיל אותה לפחות עד פברואר 2018. כעת נראה שגם המתנגדים דאז, תומכים ברעיון המודל החדש.