תמונתו של מוחמד זווארי

חמאס: המוסד אחראי לחיסול מומחה המל"טים בתוניסיה

הארגון הודיע במסיבת עיתונאים כי סיים לחקור את חיסולו של מוחמד זווארי לפני כשנה, והאשים כי "גורמי ביטחון נוספים" סייעו לישראל לבצע אותו
גל ברגר
16 בנובמבר 2017
12:39

ארגון חמאס הטיל היום (חמישי) על ישראל את האחריות לחיסול מומחה המל"טים של הארגון, מוחמד זווארי, בסוף השנה שעברה בתוניסיה. לדברי בכיר חמאס, מוחמד נזאל, החקירה שביצע הארגון העלתה כי המוסד הוא שתכנן וביצע את החיסול.

במסיבת עיתונאים שקיים נזאל בביירות, הוא טען כי ישראל חיסלה את זווארי "בסיוע של גורמי ביטחון נוספים - בעיקר בתחום המודיעין". עוד הוא מסר כי על פי החקירה הפנימית בחמאס, תכנון ההתנקשות בחייו של מומחה המל"טים החלה שנה וחצי לפני שיצאה לפועל.

בארגון העזתי טוענים כי יש בידיהם את שמות כל המעורבים והחשודים במעורבות בהתנקשות. לדברי נזאל, מבצעי הרצח שכרו מכוניות מבעוד מועד והמתינו עד שזווארי יגיע לאזור של ביתו בספקס. עוד הוא מסר כי המחסלים שכרו שתי דירות בתוניסיה ורכשו טלפונים.

תמונתו של זווארי לצד זירת החיסול

"היה אחריו מעקב עד שנאסף כל המידע הדרוש", פירט נזאל. "בשלב הזה התכנון הלוגיסטי יצא אל הפועל וההתנקשות התרחשה".

זווארי, איש הזרוע הצבאית של חמאס, היה מופקד על פיתוח מטוסים ללא טייס ואימון בהטסתם. הוא נרצח ב-15 בדצמבר 2016, כשעל פי הדיווחים נורה על ידי שני אלמונים שחסמו את נתיב הנסיעה שלו בעיר ספקס בתוניסיה.

בעקבות מותו, רשת אל-ג'זירה פרסמה תחקיר מפורט על זווארי, שבו נטען כי הוא "הוביל צוות מטעם גדודי עז א-דין אל-קסאם בביקור באיראן לצרכי מחקר". בדיווח נמסר עוד כי זווארי נפגש ברפובליקה האיסלאמית עם צוות מומחי מל"טים ואף הביע נכונות לאמן אותו.