מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה
צילום: אי-פי

נסראללה על הכתבה בכאן חדשות: הבנות ישראל-סעודיה לא מפתיעות

מנהיג חיזבאללה התייחס לדברי שר הביטחון לשעבר שפורסמו בכאן 11: "מספיק לשמוע את דברי יעלון על שיתוף הפעולה בין ישראל לסעודיה"
גילי כהן ויובל קינג
20 בנובמבר 2017
19:35
עודכן ב 20:42

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה הגיב היום (שני) לדברי שר הביטחון לשעבר משה יעלון בראיון לכאן חדשות על ההבנות בין ישראל לסעודיה. לדבריו, שיתוף הפעולה המדווח בין המדינות איננו מפתיע.

"תשמעו את ההצהרות הישראליות מהימים האחרונים על שיתוף הפעולה והתיאום עם מדינות ערביות ובראשן סעודיה, ובואו נסתפק בדברי יעלון שאמר 'זה לא מקרה שג'ובייר אומר מה שאנחנו אומרים בעברית'. זה מספיק'", אמר נסראללה בנאומו ששודר הערב בערוץ אל-מנאר בלבנון.

צפו בדברי יעלון בכתבה ב"כאן חדשות":

אתמול אמר יעלון בראיון לכאן חדשות כי "אנחנו פשוט רואים באיראנים אויב משותף. אותו משטר איראני שקורא למחוק את ישראל מהמפה מאיין על המשטר הסעודי".

בנאום שודר בשידור חי דחה נסראללה בתוקף את ההחלטה שהתקבלה אתמול בליגה הערבית ולפיה חיזבאללה הוגדר "ארגון טרור". הוא אמר שארגונו מהווה גורם מרכזי בהשגת ביטחון ויציבות בלבנון, וטען כי לא העביר נשק למדינות ערביות ובכלל זאת לתימן. כמו כן, הוא הודה כי חיזבאללה העביר טילי נ"מ מסוג קורנט לרצועת עזה, וכי נעשה שימוש בנשק של הארגון גם בסוריה.

נסראללה מתח ביקורת קשה על צעדי הנורמליזציה בין ישראל למדינות ערב, ובמיוחד סעודיה, בהם הראיון שהעניק הרמטכ"ל גדי איזנקוט לאתר הסעודי "אילאף". זאת ועוד, תהה כיצד סעודיה מגדירה את חיזבאללה ארגון טרור ואת איראן מדינה הנותנת חסות לטרור, בעוד הם אחראים לתבוסתו של דאעש במזרח התיכון. בנוסף האשים את ארצות הברית כי היא סייעה לדאעש בסוריה ובעיראק בנשק ובכסף.