שמרון בבית המשפט, בשנה שעברה
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

תיק הצוללות: גנור חשף את חשבון כספי השוחד שהועברו לכאורה לעו"ד שמרון

לדברי גורמים בפרקליטות, המידע שמסר עד המדינה - "נקודת הגמר של החקירה". בנק "סוויס קרדיט", שם נמצא החשבון, שכר את שירותיו של עורך הדין דורי קלגסבלד
חדשות כאן
04 בדצמבר 2017
20:15
עודכן ב 21:19

עד המדינה בפרשת הצוללות, מיקי גנור, מסר למשטרה היכן נמצא חשבון הבנק שאליו העביר את כספי השוחד לכאורה, שנועדו לעורך הדין דוד שמרון. כך פרסם היום (שני) פרשננו הבכיר מוטי גילת בחדשות הערב בכאן 11.

בפרקליטות הביעו שביעות רצון מההתפתחות הדרמטית וכינו את המידע החדש "נקודת הגמר של החקירה". בבנק "קרדיט סוויס" שבשווייץ, שם נמצא חשבון הבנק המדובר, הביעו דאגה מההתפתחות, שעשויה להצביע על הלבנת הון, ושכרו את שירותיו של עורך הדין דורי קלגסבלד, כדי שיהיה נציגם בישראל. מהבנק נמסר הערב כי הוא "עובד בהתאם לכל החוקים והתקנות בשווקים שבהם הוא פועל".

לפני שבוע וחצי פורסם בכאן 11 כי החוקרים בתיק 3000 נוטים להמליץ על הגשת כתב אישום נגד שמרון, בעקבות עדויות חדשות שמסר גנור. החקירה צפויה להסתיים בתוך כחודש, ואולי אף פחות מכך. 

שמרון הוא קרוב משפחתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ומשמש במשך שנים גם עורך דינו הפרטי. הוא ייצג את גנור, כאשר זה היה נציג הקונצרן כלי השיט הגרמני טיסנקרופ, שמולו התקיימו המגעים לרכישת שלוש צוללות לצה"ל. גנור הוא זה שחתם על הסכם מכירת כלי השיט הצבאיים לישראל.

על פי החשד, גנור העביר מאות אלפי שקלים לראש לשכת נתניהו לשעבר, דוד שרן, על מנת לקדם את העסקאות הביטחוניות הקשורות לטיסנקרופ. את התשלום קיבל שרן לכאורה באמצעות חוזי העסקה פיקטיביים, שהוסוו כתשלום ליועצים אסטרטגיים, שחשודים בהעברת הכסף לשרן.

יחד עם גנור נעצרו אישים בכירים נוספים, בהם גם שמרון. במסגרת הסכם עד המדינה שחתם גנור, הוא ירצה שנת מאסר אחת וישלם קנס של עשרה מיליון שקלים. עדותו של גנור הביאה למעצרם של רבים, בהם שרן, ויועצו של השר יובל שטייניץ, רמי טייב.

השתתפה בהכנת הידיעה: ליאל קייזר