לוחמות הטנקים הראשונות בחיל השיריון
צילום: דובר צה"ל

הטנקיסטיות הראשונות בצה"ל סיימו את הכשרתן: "היסטוריה"

לוחמות הטנקים סיימו את שלב ההכשרה הראשון, ויישלחו לפעילות מבצעית בדרום. בסיום הפעילות יישלחו לפחות 3 מהן לקורס מפקדות טנקים, כפי שפורסם לראשונה בכאן 11
רועי שרון
05 בדצמבר 2017
18:09

לאחר שמונה חודשים הסתיימה היום (שלישי) ההכשרה הראשונית של 13 לוחמות טנקים ראשונות בצה"ל במסגרת תוכנית פיילוט. הלוחמות יישלחו לתעסוקה מבצעית בדרום, ובחודש מרץ יושלם הפיילוט עם סיום השלב המסכם בהכשרתם, ויוחלט האם להמשיך למחזור הכשרה נוסף. כמו כן, בתום ההכשרה המבצעית יישלחו לפחות שלוש מהן לקורס מפקדות טנקים, כפי שפורסם לראשונה בכאן 11.

במהלך התוכנית עברו הלוחמות החדשות ארבעה חודשי טירונות קרבית ולאחריה אימון מתקדם של ארבעה חודשים נוספים. בתקופה הקרובה יחלו הלוחמות את הפרק הבא בשירותן הצבאי - ויתפסו לראשונה קו בגבול הדרומי.

"עומדים אנו היום בפני היסטוריה קטנה", אמר מפקד חטיבת ההכשרה, אל"ם מורן עומר, בטקס שנערך באתר ההנצחה "יד לשריון", בראשות קצין השריון הראשי, תא"ל גיא חסון. "לראשונה נעניק את אות הטנקיסט על דש בגדיהן של לוחמות צה"ל".

ארבע לוחמות בחיל השריון, שלוקחות חלק בפיילוט לשילוב נשים בחיל, יצאו בעוד חודש לקורס מפקדי טנק. כך פורסם לראשונה הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. הלוחמות יצאו לקורס עם סיום שלב ההכשרה, בעוד חברותיהן לניסוי יצאו לתעסוקה מבצעית יחד עם גדוד קרקל, ויהיו תחת פיקודו של מפקד.

גורם צבאי אמר שהפיילוט מסתמן כהצלחה. עם זאת, ההחלטה אם להרחיב את הפיילוט ולאפשר לנשים להתגייס לחיל השריון לא תתקבל בעוד חודש, אלא לאחר התעסוקה המבצעית שתימשך שלושה עד ארבעה חודשים. לאור הצלחתן של הלוחמות בהכשרה עד כה, מסתמן כי התשובה תהיה חיובית.