בנימין נתניהו
צילום: פלאש 90

נתניהו המריא להודו: "רמסו את בני באכזריות וברשעות"

ראש הממשלה יצא לביקור מדיני ללא בנו יאיר שביטל את השתתפותו, והגיב גם להשמדת מנהרת חמאס בין עזה לסיני: "לא תוקפים רק דיונות של חול"
גילי כהן
14 בינואר 2018
09:49

ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא הלילה (ראשון) לביקור מדיני בהודו, שבו ייפגש בין היתר עם מקבילו נרנדרה מודי. אל נתניהו מתלווה בביקור רעייתו שרה, אך בנו, יאיר, ביטל אתמול את הצטרפותו לאחר שכבר הוצאה לו ויזה. "יאיר הוא נער שאוהב את ישראל בכל נימי נפשו. רמסו אותו באכזריות", האשים נתניהו לפני ההמראה, בעקבות פרסום ההקלטות של הבן. בנוסף, הוא הגיב גם לתקיפה שביצע צה"ל נגד מנהרת חמאס בין סיני לרצועת עזה, ואמר כי מדובר היה ב"תשתית טרור מרכזית".

"אני יוצא לביקור היסטורי בהודו. אנחנו מחזקים את הקשר בין ישראל למעצמה העולמית החשובה הזו", אמר ראש הממשלה לכלי התקשורת לפני ההמראה. כשנשאל מדוע בנו, יאיר נתניהו, לא הצטרף לנסיעה כמתוכנן, הוא השיב: "רעייתי ואני עומדים כאן כאבא ואמא לבן שלנו. נער צעיר שאוהב את מדינת ישראל בכל נימי נפשו. אני רוצה שתחשבו איך תרגישו אם היו רומסים את הילדים שלכם באכזריות שאין לה גבולות, ברשעות ובצביעות", אמר נתניהו לכאן חדשות. "זה מכוון לא רק לגורמים בתקשורת, אלא גם לאישי ציבור שמצקצקים בלשונם בהתחסדות ובצביעות אבסורדית".

על תקיפת מנהרת חמאס אמר נתניהו: "יש מי שטוען שצה"ל תוקף בעזה רק דיונות של חול. זה לא נכון. אנחנו מגיבים על התקיפות נגד מדינת ישראל, ועושים את זה בתקיפה מאוד שיטתית של התשתיות שמכוונות נגדנו. חמאס צריך להבין שלא נרשה את המשך המתקפות, ונגיב בעוצמה גדולה עוד יותר".

עוד לפני הגעתו לנתב"ג, כתב נתניהו בדף הפייסבוק שלו לקראת הביקור כי "אנו הופכים את ישראל לכוח עולמי עולה, ומרחיבים את קשרי הסחר, הביטחון, התעופה, התיירות ושיתוף הפעולה הטכנולוגי. על כל זה לא תשמעו בעיתונות. יהיה מעניין לראות כיצד תתעלם התקשורת העוינת מביקור היסטורי זה או תגמד אותו, כפי שעשתה בביקורים דומים בעבר".