זירת הפיצוץ בצידון

דיווח: אחיו של בכיר חמאס בלבנון נפגע בפיצוץ רכבו

כלי תקשורת במדינה טענו כי הפיצוץ בצידון היה ניסיון לחסל את פעיל הארגון אוסמה חמדאן, שלא נפגע
רועי קייס, נורית יוחנן ושמעון מיג'אן
14 בינואר 2018
13:02
עודכן ב 15:36

כלי תקשורת בלבנון דיווחו היום (ראשון) כי בכיר בשורות חמאס ניצל מניסיון לחסלו בעיר צידון שבדרום המדינה בפיצוץ שאירע ברכבו. על פי חלק מהדיווחים הבכיר הוא אוסמה חמדאן, שכלל לא שהה ברכב בעת הפיצוץ, ומי שנפגע בו הוא אדם אחר - ככל הנראה אחיו.

תיעוד מזירת הפיצוץ בצידון:


על פי הדיווחים, בשעות הצהריים המוקדמות נשמע פיצוץ חזק סמוך לרכב מסוג BMW שבו שהה חמדאן. תחילה דווח כי הוא עצמו נפגע בפיצוץ, אך מאוחר יותר קבעה סוכנות הידיעות הטורקית "אנטוליה" כי מי שנפגע הוא אחיו, מוחמד חמדאן.

לדברי גורמים ביטחוניים בלבנון, הרכב היה ממולכד והתפוצץ כשאחיו של חמדאן פתח את דלת המכונית. עוד נמסר כי האח הובהל לבית חולים, ואיש מלבדו לא נפגע.

נציג חמאס בלבנון עלי ברכה אמר לרשת "אל-ג'דיד" הלבנונית כי כלל אין בכיר חמאס שנקרא אוסמה חמדאן, וייתכן שהוא "אחד מאנשי התנועה", אך כעת הנושא נבדק. מאוחר יותר דיווח כתב של אותה הרשת כי מי שנפצע בפיצוץ הוא אכן מוחמד חמדאן, פעיל חמאס שעסק ב"גיוס כספים ותמיכה לוגיסטית" ממדינות אירופה עבור הארגון. עוד נטען כי פעילותו בוצעה באמצעות "אגודות התומכות בפלסטין".

רשת "אל-מיאדין" דיווחה כי הפיצוץ אירע בחניית הבית שבו מתגורר חמדאן.

בשבוע שעבר הודיע חמאס כי עימאד אל-עלמי, בכיר הנהגת הארגון ברצועת עזה, נפצע באורח אנוש כתוצאה מפגיעת כדור בראשו. לפי ההודעה, אל-עלמי נפגע בעת שניקה את נשקו האישי בביתו. ערוצי הטלוויזיה של חמאס, אל-אקצה ואל-קודס, דיווחו כי אל-עלמי הובהל לבית החולים שיפאא ובכירי הארגון, בהם מנהיג חמאס ברצועה יחיא סינוואר, הגיעו למקום כדי לבקרו.