עורך ידיעות אחרונות, רון ירון, מרץ 2016
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

פרסום ראשון: עורך ידיעות אחרונות העיד במסגרת תיק 2000

רון ירון מסר את גרסתו בפעם השנייה בפרשה. המו"ל נוני מוזס עומת היום עם ממצאי חקירתו של ח"כ איתן כבל, שהיה ממקדמי חוק "ישראל היום"
תמר אלמוג
18 בינואר 2018
20:08

עורך ידיעות אחרונות, רון ירון, העיד היום (חמישי) במשטרת במסגרת חקירת תיק 2000 – כך נודע לכאן חדשות. זו הפעם השנייה שהוא מוסר עדות בפרשה. מוקדם יותר עומת מו"ל העיתון נוני מוזס עם ממצאי חקירתו של ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני), שהיה ממקדמי חוק "ישראל היום" שנועד לחייב להפיצו בתשלום.

ח"כ כבל נחקר היום במשך כשעתיים ביחידת להב 433 של המשטרה במסגרת הפרשה, שבמרכזה החשד כי ראש הממשלה בנימין נתניהו קידם תכנית נסתרת להגבלת תפוצת החינמון שבבעלות מקורבו המיליארדר שלדון אדלסון תמורת סיקור אוהד בידיעות אחרונות. נתניהו נחקר כמה פעמים במסגרת הפרשה, וח"כ כבל אף מסר עדות בתיק 2000 לפני כשנה.

"נחקרתי היום קצרות במסגרת פרשת ״ביבי - מוזס״, המוכרת כתיק 2000", צייץ ח"כ כבל לאחר החקירה בחשבון הטוויטר שלו. "השבתי לכל מה שנשאלתי ואני סומך על רשויות החוק. כמו תמיד פעלתי כחוק ואני מציע להתאזר בסבלנות עד השלמת החקירה".

בשבוע שעבר אמר פרקליט המדינה שי ניצן כי חקירתו של נתניהו בתיקים 1000 ו-2000 תסתיים בתוך כמה שבועות. "אם מדמים אתם שחקירת ראש הממשלה היא קלה - זה דמיון", אמר ניצן בוועידת גלובס בתל אביב והוסיף כי "החקירה מעמיקה ולא מוכתבת על ידי שיקולים פוליטיים".

לפני כחודש טען גם היועץ המשפטי לממלשה אביחי מנדלבליט כי החקירות של ראש הממשלה נמצאות בשלבים האחרונים. "מערכת המשפט לא תיכנע ללחצים חיצוניים", הכריז היועץ המשפטי בכנס של העמותה למשפט ציבורי בזכרון יעקב.

מנדלבליט העריך אז בנאומו כי חקירות ראש הממשלה צפויות להסתיים "בהקדם". "כבר אמרתי זאת בעבר, ואני חוזר ואומר פעם נוספת - מערכת אכיפת החוק פועלת אך ורק על פי מצפן אחד שמכוון את דרכנו - והוא ברור החשדות וגילוי האמת", אמר מנדלבליט. "שום דבר אחר איננו מענייננו. לא ההפגנות בעד ולא ההפגנות נגד, לא כותרת כזו ולא כותרת אחרת, לא סרטונים המתפרסמים ברשת ולא כל מיני פרשנים שלא באמת מכירים את העובדות והראיות. כל אלה לא צריכים להשפיע - וגם לא ישפיעו כהוא זה - על מערכת אכיפת החוק".

עושים סדר: אלו החקירות שיעסיקו את היועמ"ש

2 חקירות שבהן מעורב ראש הממשלה, אחת שבה מעורבים מקורביו, 2 חקירות נגד שרים ועוד אחת שבה מעורבת רעיית רה"מ. תמר אלמוג עם הרשימה הלא סגורה של החקירות שיעסיקו השנה את מערכת אכיפת החוק:
Tamar Almog Levy

‎Posted by ‎כאן חדשות‎ on‎ יום שני 23 אוקטובר 2017