צילום: דוברות המשטרה

מותו של מבריח הסמים הבדואי: "היד קלה על ההדק"

במג"ב אומרים כי סולטאן אבו גארדות, בן 25 מביר הדאג', נורה מהצד המצרי של הגבול במהלך מבצע של מסתערבים לסיכול הברחה גדולה. בכפר שבו התגורר דורשים: "לפתוח בחקירה"
ניסים קינן ואסף פוזיילוב
22 בינואר 2018
19:47

החשוד בהברחת סמים שנורה לפנות בוקר (שני) בגבול מצרים הוא סולטאן אבו גארדות, בן 25 מהכפר ביר הדאג'. במג"ב מסרו כי ככל הנראה אבו גארדות נהרג מירי שנעשה מהצד המצרי.

יו"ר וועד הכפר, סלים אלדנסירי, האשים את ישראל כי ידה קלה על ההדק כלפי הבדואים. "יש חוק ואפשר לתפוס את הבן אדם ולהעניש אותו. לא להרוג אותו", אמר אלדנסירי.

הצעיר נורה במהלך סיכול של הברחת סמים. כ-30 מבריחים עלו על סולמות וזרקו שקים, שעל פי החשד היו מלאים בסמים, מהצד המצרי אל מבריחים בדואים בישראל. בעקבות הירי מהצד הישראלי ומהצד המצרי הם נמלטו. הכוחות זיהו ארבעה כלי רכב שנעו לכיוון מקום ההברחה מצדו הישראלי של הגבול. מכלי הרכב ירדו מספר חשודים שהחלו להעמיס את הרכבים.

לאחר שנחשפה ההברחה, הגיעו למקום שוטרים מצרים שביצעו ירי לעבר המבריחים. לאחר כשעה, התקבל דיווח על פצוע ירי סמוך לבסיס צאלים. הוא פונה לקבלת טיפול רפואי ובהמשך נקבע מותו. על פי החשד, הפצוע נלקח מהזירה על ידי החשודים שאיתם הגיע, והם ככל הנראה הותירו אותו בכניסה לבסיס צאלים.