היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט
צילום: פלאש 90

פרסום ראשון: מנדלבליט החליט על איחוד תיקי החקירה 1000 ו-2000

היועץ המשפטי לממשלה רואה בשתי החקירות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו פרשה אחת. זאת בשל חומרי חקירה ועדים, המשותפים לשני התיקים
אמוץ שפירא
23 בינואר 2018
08:03

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, יחליט אם להעמיד לדין את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בתיקי החקירה 1000 ו-2000 המתנהלים נגדו כהחלטה אחת כוללת. כך פורסם הבוקר (שלישי) לראשונה בכאן רשת ב'.

מנדלבליט צפוי להחליט על כך משום שהוא רואה בשתי החקירות חקירה אחת ופרשה אחת גדולה. זאת, בשל חומרי חקירה ועדים משותפים שישנם בשני המקרים.

כך, ארי הרו שהיה מנהל לשכת נתניהו והפך לעד מדינה, סיפק מידע לשתי הפרשיות - על קבלת טובות הנאה לכאורה, והמגעים לכאורה עם מו"ל "ידיעות אחרונות", נוני מוזס.

דוגמה אחרת שחוצה את שתי הפרשיות, נוגעת לארנון מילצ'ן. על פי החשד, מילצ'ן נתן מתנות לנתניהו ולרעייתו, מה שנחקר בתיק 1000, ואם הייתה תמורה לכאורה בדמות סיוע למכירת ערוץ 10, זה נחקר בתיק 2000.

ביום חמישי שעבר נחקר באזהרה ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) ביחידת להב 433 של המשטרה במסגרת פרשת 2000. מאוחר יותר באותו היום נחקר גם נוני מוזס גם כן נחקר היום במסגרת הפרשה, שבמרכזה החשד כי ראש הממשלה בנימין נתניהו רקם תכנית עם האחרון להגבלת תפוצת מתחרהו, העיתון "ישראל היום", תמורת סיקור אוהד בידיעות אחרונות. 

כבל הגיב על חקירתו וצייץ בטוויטר: "נחקרתי היום קצרות במסגרת פרשת ״ביבי - מוזס״, המוכרת כתיק 2000. השבתי לכל מה שנשאלתי ואני סומך על רשויות החוק. כמו תמיד פעלתי כחוק ואני מציע להתאזר בסבלנות עד השלמת החקירה". לדבריו, הוא נחקר במשך כשעה ו-45 דקות.