הרב הצבאי הראשי אייל קרים והרמטכ"ל גדי איזנקוט
צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

חזר בו: ליברמן אישר לרבצ"ר להיפגש עם הרב יוסף

שר הביטחון ביטל את הפגישה בשל תמיכתו של הרב הספרדי הראשי יצחק יוסף ברב שמואל אליהו, שקרא לרמטכ"ל להתפטר על רקע שילוב נשים בצבא
רועי שרון וענבל תמיר
24 בינואר 2018
19:16

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, חזר בו היום (רביעי) מביטול הפגישה בין הרב הצבאי הראשי, תא"ל אייל קרים לבין הראשון לציון הרב יצחק יוסף, שהייתה אמורה להתקיים השבוע. כעת, לאחר שאישר השר לקיים את הפגישה, תובא בפני הרב הספרדי הראשי מורת רוחם של ליברמן ושל צה"ל מתמיכתו בדברי הרב שמואל אליהו, שקרא לרמטכ"ל, רב אלוף גדי איזנקוט, להתפטר על רקע שילובן של נשים בצבא.

עם זה, הבהיר שר הביטחון כי הרב הראשי והרבנים שמואל אליהו ושלמה אבינר לא ישתתפו באירועים של צה"ל, עד אשר יחזרו בהם מדבריהם "החמורים" נגד הרמטכ"ל ונגד הצבא.

אתמול פורסם בתכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב' כי השר ליברמן הוא שעמד מאחורי ביטול הפגישה בשל תמיכתו של יוסף ברב אליהו. על פי החוק, כל פגישה בין איש צבא לבין גורמים אזרחיים כמו זה שתוכנן בין קרים לבין יוסף מצריך אישור משר הביטחון. לאחר שהרב יוסף התקשר לרב אליהו, שקרא לפטר את הרמטכ"ל גדי איזנקוט, והביע בו תמיכה – ליברמן החליט לאסור על קיום המפגש בינו לבין קרים.

בשבוע שעבר התחוללה סערה בעקבות דברים שהשמיע ראש ישיבת עטרת ירושלים, הרב שלמה אבינר, ולפיהם "עד שלא מפרידים בין גברים לנשים בצבא – אסור להתגייס לצה"ל". אבינר, הנחשב לאחד הרבנים הבולטים בשורות הציונות הדתית, כתב את הדברים בתשובה לשאלה שהעביר אליו תלמיד לקראת גיוסו ופורסמה באתר "כיפה".

גם ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) עורר גל ביקורת נגדו, כשגינה בראיון לאריה גולן ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב' את מינויה של מפקדת הטייסת הראשונה בתולדות צה"ל. "זהו ניסיון לפגוע בהבחנות של הקדוש ברוך הוא", אמר סמוטריץ'. "יש מקצועות ותפקידים שמתאימים לגברים, ויש מקצועות שמתאימים לנשים. כך הקדוש ברוך הוא ברא את העולם, כך טוב לעולם".