דב צור בבית המשפט
צילום: אבי דישי, פלאש 90

ראש עיריית ראשון לציון דב צור יחזור לתפקידו בעירייה

כפי שפורסם בכאן 11: צור, החשוד בפרשת השחיתות בעיר, ישוב לעירייה כבר השבוע ביחד עם שני סגניו. ייאסר עליו לעסוק בענייני ועדת המכרזים והחברה הכלכלית ראשון לציון
רועי ינובסקי
29 בינואר 2018
16:07

ראש עיריית ראשון לציון דב צור, החשוד בקבלת שוחד ובעבירות נוספות במסגרת פרשת השחיתות בעיר, יחזור השבוע לתפקידו בעירייה. ביחד עם צור ישובו לתפקידיהם גם שני סגניו יוסי חממי ואייל מושיוב שהורחקו גם הם. על חזרתו הצפויה של צור לתפקיד פורסם אמש (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11.

צור ישמש כראש עיר דל סמכויות. במסגרת התנאים המגבילים הסופיים שסוכמו היום עם המשטרה, הוא לא יוכל לעסוק בענייני ועדת המכרזים ובענייני החברה הכלכלית ראשון לציון. אסור יהיה לו גם לדון בכל נושא הקשור במי מהמעורבים בפרשת השחיתות.

דב צור נעצר בחודש דצמבר האחרון בחשד לקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים במסגרת פרשת השחיתות בעירייה. על פי החשד, הוא קיבל שוחד מקבלנים ואנשי עסקים הקשורים לארגון פשע והיטה לטובתם מכרזים ביחד עם  יו"ר הקואליציה לשעבר ח"כ דוד ביטן. 

אמש נחקר בפרשה ח"כ דוד ביטן בפעם השישית. גם בחקירה זו ביטן שמר על זכות השתיקה. ההערכות טרם החקירה היו כי ביטן יעומת עם עדויות חדשות שנגבו בפרשה בחודש האחרון. בין העדויות גם אלו מקורבו משה יוסף והיזם דרור גלזר. על פי החשד, יזמים העבירו כספים למשה יוסף והוא העבירם במזומן לחבר הכנסת. 

בשבוע שעבר פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי מנכ"ל משרד התחבורה לשעבר, עוזי יצחקי, מסר עדות ביחידה להב 433 של המשטרה בתיק של ביטן. הוא זומן במסגרת חקירת החשד כי מנכ"ל חברת דניה סיבוס רונן גינזבורג העביר כספי שוחד לח"כ ביטן באמצעות משה יוסף, כדי לקדם אינטרסים של החברה מול משרד התחבורה.

על פי החשד, ביטן פנה לראש מטה שר התחבורה עידן פרץ, על מנת שהאחרון יקדם פגישות עם המנכ"ל יצחקי. פרץ אכן תיאם את קיום הפגישות, ויצחקי נשאל בעדותו על התוכן שעלה בהן. מנכ"ל משרד התחבורה לשעבר טען כי לא ידע שגינזבורג שילם כספים עבור קיום הפגישות, ולא ידע כי עומדות מאחוריהן עבירות שחיתות לכאורה.