מוחמד ח'ארוף בבית המשפט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המניע לאומני: רוצחה של מיכל חלימי חתם על הסדר טיעון

מוחמד ח'ארוף יודה ברצח ויישלח למאסר עולם. בנוסף הוא יטען שביצע את המעשה על רגע לאומני, בניגוד לדעת המשטרה והפרקליטות. משפחת חלימי תוכר כנפגעת טרור
שלי טפיירו
04 בפברואר 2018
15:27

בבית המשפט המחוזי בתל אביב הוצג הבוקר (ראשון) הסדר טיעון עם מוחמד ח'ארוף, שנאשם ברציחת מיכל חלימי מהיישוב אדם. במסגרת ההסדר יודה ח'ארוף במעשה הרצח, יטען שעשה זאת על רקע לאומני – ויישלח למאסר עולם. בכך שונו עובדות כתב האישום בניגוד לעמדת המשטרה והפרקליטות כי הרקע הינו רומנטי. בתוך כך תוכר משפחתה של חלימי כנפגעת טרור.

עו"ד אלעד רט ועו"ד מוחמד מחאג'נה, עורכי דינו של ח'ארוף מטעם הסנגוריה הציבורית מסרו: "כבר בחקירתו במשטרה הנאשם הודה ברצח, והסביר שהרקע למעשה היה לאומני-ביטחוני. רשויות האכיפה ובראשן המשטרה לא האמינו לו, וסברו שהרקע למעשה הוא יחסים רומנטיים, שנטען שהתקיימו בינו לבין המנוחה - כך גם נכתב בכתב האישום המקורי. בעקבות פגישה שקיימנו עם פרקליטת המחוז הוחלט לקבל את טענות הנאשם, ולשנות את עובדות כתב האישום בהתאם לגרסתו במשטרה ובאופן שמבהיר שהמניע לרצח אכן היה לאומני".

כתב האישום המקורי הוגש נגד ח'ארוף בחודש אוגוסט האחרון. לפי הפרטים נפגשו הנאשם, ששהה בישראל באופן בלתי חוקי, וחלימי, בחודש מאי והיא הודיעה לו כי היא בהריון. בשלב מאוחר יותר, פרצו בין השניים חילופי דברים קשים. יותר משבועיים לאחר מכן נפגשו השניים שוב, ואז הוביל אותה ח'ארוף למקום מבודד סמוך לפארק המים "ימית 2000" בחולון – ושם רצח אותה.

בן זוגה של חלימי חנק אותה למוות במשך דקות ארוכות, וגם הטיח בה שתי לבני בטון בראשה ובגופה. לאחר מכן, כך נכתב בכתב האישום, הוא כיסה את גופתה בעפר ובצמיג כדי להסתיר את הגופה, גנב את רכבה ואת כרטיס האשראי שהיה ברשותה ונמלט ברכב לטייבה.

כמו כן אחיו של הנאשם ברצח הוא אסיר ביטחוני בולט, כך פורסם בכאן רשת ב' בחודש אוגוסט האחרון. בין היתר הוא לקח חלק בהנחת מטען נגד כוח צה"ל ונידון ל-12 שנות מאסר.