אריה דרעי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרשת השחיתות: דרעי נחקר בפעם השביעית בלהב 433

שר הפנים, החשוד בין היתר במרמה והלבנת הון, נחקר פעם נוספת במשטרה. דרעי: "כרגיל, עניתי על כל השאלות שנשאלתי"
רועי ינובסקי
05 בפברואר 2018
15:16

שר הפנים אריה דרעי נחקר היום (שני) בפעם השביעית ביחידת להב 433 של המשטרה, זאת במסגרת פרשת השחיתות בה הוא חשוד. לדרעי מיוחסות במסגרת הפרשה עבירות על טוהר המידות, בהן מרמה והלבנת הון.


עם צאתו מהחקירה צייץ דרעי בחשבון הטוויטר שלו: "סיימתי היום חקירה נוספת, וכרגיל עניתי על כל השאלות שנשאלתי. הכל טוב כעת ויהיה עוד יותר טוב בעזרת השם".

הבדיקה המשטרתית בעניינו של יושב ראש ש"ס החלה לפני כמעט שנתיים. אך שלב החקירות באזהרה בתהליך החל לפני תשעה חודשים. מאז, נחקר דרעי במשך עשרות שעות בלהב 433.

מלבד דרעי, נחקרו עד כה בפרשה 14 חשודים אחרים, בהם גם רעייתו, בני משפחה אחרים ואנשי עסקים. אנשי העסקים חשודים שהעבירו כספים לדרעי ולעמותות הקשורות אליו.

חקירתו האחרונה של שר הפנים בפרשה התקיימה לפני כשבועיים, אז הוא השיב לשאלות החוקרים במשך כחמש שעות. גם אז בצאתו ממשרדי להב 433 התבטא דרעי באופן דומה ואמר: "כרגיל, עניתי על כל השאלות שנשאלתי. הכול טוב ויהיה עוד יותר טוב בעזרת השם".

בחודש שעבר פורסם בחדשות השבוע בכאן 11 כי פגישה שקיים דרעי עם חברו, איש העסקים אילן שרעבי, הוגדרה ביומנו שהופץ לציבור "פגישה פרטית" כך שזהות המשתתפים בה נותרה חסויה. בפגישה דנו השניים בענייניו של שרעבי, שהעביר לדרעי 200 אלף שקלים. הם נחקרו באזהרה על העברת הכסף, שהשניים הגדירו כהלוואה, למרות שלא נחתם הסכם בנושא.