עהד תמימי, בבית המשפט הצבאי במחנה עופר
צילום: אי-פי

אבו מאזן אירח את משפחתה של עהד תמימי: "ההתנגדות העממית היא נשק חזק"

אבו מאזן שיבח את אומץ ליבם של עהד ושל בני משפחתה על עמידתם מול הכיבוש; אביה של עהד, באסם: ניכר שעושים מאמצים להביא לשחרורה
דנה בן שמעון וענבל תמיר
05 בפברואר 2018
21:48

יושב ראש הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) אירח היום (שני) בלשכתו ברמאללה את בני משפחתה של הנערה עהד תמימי. תמימי עצורה בידי ישראל ומואשמת בתקיפת קצין וחייל, לאחר שתועדה מכה חיילים בנבי סאלח. 

אבו מאזן שיבח את אומץ ליבם של עהד ושל בני משפחתה על עמידתם מול הכיבוש ואמר כי פעילותם ממחישה את דבקותו של העם הפלסטיני בהגנה על אדמתו. עוד ציין כי ההתנגדות העממית היא נשק חזק העומד לרשות העם הפלסטיני.

אביה של עהד, באסם, סיפר לכאן חדשות כי קיבל רושם חיובי מהמפגש. עוד ציין כי ניכר שאבו מאזן וההנהגה הפלסטינית מתעניינים בסוגיה ועושים מאמצים בכל המישורים, כולל המישור המשפטי, כדי להביא לשחרורה של עהד.

הדיונים שהיו אמורים להתקיים מחר בבית המשפט בנוגע לעהד ואמה נרימאן נדחו בשבוע. נרימאן תמימי, שהואשמה כי השתתפה בתקיפת החיילים, עצורה אף היא עד תום ההליכים. עהד תמימי נעצרה יום לאחר שבסרטון שהופץ ברשתות החברתיות, נראו בנות המשפחה דוחפות, בועטות ומנסות לסטור לחיילים, שנמנעים מלהגיב. מלבד התקרית שאירעה בנבי סאלח, כתב האישום נגד תמימי נוגע לעוד חמישה אירועים נפרדים. כתב האישום נגד תמימי, שהוגש לבית המשפט הצבאי לנוער ביהודה, כלל 12 סעיפים שונים ובהם תקיפת חייל צה"ל בנסיבות מחמירות, הפרעה לחייל, הפרעה לסדר הציבורי, הסתה, איומים ויידוי אבנים.

בתוך כך, שר החוץ של בריטניה בוריס ג'ונסון טלפן היום לעבאס. במהלך השיחה הדגיש ג'ונסון את מחוייבותה של בריטניה לפתרון שתי המדינות ודיבר על הצורך לפעול למציאת פתרון בדרכי שלום לסכסוך במזרח התיכון. עבאס מצידו אמר כי ההנהגה הפלסטינית מוכנה לשבת אל שולחן המשא ומתן בהתבסס על מנגנון בינלאומי רב-צדדי שיישען על החלטות האו"ם ויוזמת השלום הערבית.