הלווית הרב איתמר בן גל, היום בהר ברכה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הנרצח בפיגוע באריאל נקבר; אביו: "תחת החיים שנגדעו נקים בתים בגב ההר"

הרב איתמר בן גל, שנדקר אתמול למוות בכניסה לעיר, הובא לקבורה בהתנחלות הר ברכה שם התגורר. אביו ספד לו: "אין לנו מושג איך להמשיך מכאן בלעדיך". השר אריאל: "הגיע זמן הר הבית"
משה שטיינמץ
06 בפברואר 2018
12:00

כאלף בני אדם ליוו היום (שלישי) למנוחות את הרב איתמר בן גל, שנרצח אתמול בפיגוע הדקירה בכניסה לאריאל. הוא נקבר בבית העלמין של ההתנחלות הר ברכה, שם התגורר. בן גל, 29 במותו, הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים.

הלווייתו של איתמר בן גל, מאות ליוו אותו בדרכו האחרונה (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

אביו של בן גל, דניאל, ספד בדמעות לבנו: "אין לנו מושג איך להמשיך מכאן בלעדיך, בלי החיוך שלך, בלי פניך הטובים והקורנים מאושר תמיד. בשנות חייך הקצרים הספקת כל כך הרבה, אבל השאיפות שלך להתקדם עוד ועוד לא פסקו לרגע. השמחה שלך מחינוך הדור הבא של עם ישראל האירה את פניך. מערכת החינוך בישראל איבדה מחנך גדול ומסור ואנחנו נשארנו יתומים ממנו".

האב הבטיח: "נמשיך ללוות את ילדיך הקטנים והמתוקים, עד אשר יזכו לבנות את בתיהם בישראל למען יידעו הזדים הארורים שתכניתם המרושעת לעצור את מפעל ההתיישבות וחזון הגאולה לא תצלח. אוי לו למי שמטיל כסות בין עם ישראל לארץ ישראל בשעה שנזקקים זה לזה. תחת החיים שנגדעו יקומו בתים לתפארת בגב ההר ובכל מקום בארץ ישראל".

האלמנה מרים: "אנחנו נמשיך מה שעשית, לעשות רק טוב" (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין (הליכוד) אמר בהלוויה: "לשונאי החינם שמכים בנו שוב ושוב אני רוצה לומר - את האור שדלק בעיניו של איתמר כולנו נדליק בכל מקום. אף אחד לא יצליח לגדוע את אהבתנו לארץ ישראל. הרוצחים של הרב רזיאל שבח קיוו להרוס את ההתיישבות בחוות גלעד, קרה בדיוק ההיפך". שר החקלאות אורי אריאל אמר כי "הגיע זמן הר הבית. הגיע זמן הכרה בקדושת ההר ובניין מקדשנו".

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, קרא לראש הממשלה בנימין נתניהו להכריז היום על הפיכתה של ההתנחלות לעיר ואם בישראל. "כאן בהר ברכה תהיה עיר, תפקידו של צהל הוא לנקום, תפקידנו הוא לחזק את בניין עם ישראל", אמר דגן.

זירת הפיגוע, אתמול בצומת אריאל (צילום: בן דורי, פלאש 90)

אתמול בשעות הצהריים הגיע המחבל, עבד אל-חכים עאדל עאצי, הגיע לטרמפיאדה בכניסה לאריאל, חמוש בשני סכינים, ורצח את בן גל בן ה-29. על פי עדויות מהמקום, הצליח בן גל לרוץ מהטרמפיאדה עשות מטרים עד שהתמוטט. המחבל רדף אחריו בניסיון לפגוע בו, אז פגע בו קצין צה"ל שרדף אחריו עם רכבו. משם הוא נמלט לכיוון הכפר כיפ אל-חארס הסמוך, ובדרכו השליך את הסכינים שנשא. המחבל, בן 19, הוא אזרח ישראל בעל תעודת זהות כחולה המתגורר ביפו, בן לאם ישראלית ולאב פלסטיני משכם.