מפגינים בירושלים קוראים להתפטרות נתניהו, היום
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סקר כאן חדשות: 47% מהציבור - על נתניהו להכריז על נבצרות

רק 22% מהישראלים מאמינים לגרסת ראש הממשלה לעומת 51% שמאמינים למשטרה; כמעט 50% חושבים שנתניהו הוא אדם מושחת. עו"ד דן אבי יצחק לכאן 11: "המלצות המשטרה - לא רציניות"
מערכת כאן חדשות
14 בפברואר 2018
20:49
עודכן ב 21:17

כמעט חצי מהציבור, 47%, סבור שראש הממשלה, בנימין נתניהו, צריך להכריז על נבצרות מתפקידו בעקבות המלצות המשטרה להעמידו לדין על קבלת שוחד בתיקים 1000 ו-2000 – כך עולה מסקר כאן חדשות שפורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. לפי הסקר, 36% מהציבור סבור שנתניהו לא צריך להכריז על נבצרות.

לפי הסקר, 51% מאמינים למשטרה לעומת 22% לגרסתו של נתניהו. למעלה מרבע מהנשאלים, 27%, אמרו כי אינם יודעים. לשאלה אם ראש ממשלת ישראל מושחת השיבו 48% מהנשאלים בחיוב, לעומת 28% שאמרו כי נתניהו אינו מושחת. 24% לא השיבו על השאלה.

בסקר הוצגה גם השאלה האם המתקפה של גורמים בליכוד על המשטרה השפיעה על עמדתך כלפי המפלגה? 6% השיבו כי המתקפה משפיעה לטובה, 42% השיבו כי ההשפעה היא רעה ו-52% השיבו כי אין לה השפעה כלל. בסקר של מכון "שילוב" השתתפו 500 בני אדם מכלל האוכלוסייה.

הערב התראיין לחדשות הערב בכאן 11 מקורבו של נתניהו, עו"ד דן אבי יצחק. הוא תהה "איך אפשר לבוא בטענת שוחד, מבלי להתייחס לכך שראש הממשלה עשה מעשים קשים מאוד מבחינת הפגיעה הכלכלית שלהם במי שטוענים שהוא שיחד אותו?". לדבריו, "אין חולקים על כך שנתניהו ביקש לסגור את ערוץ 10 ופתח את שוק חלקי החילוף, ובזה הוא פגע במילצ'ן. אין התייחסות לכך במשטרה. בעיני ההמלצות לא רציניות".

מקורבו של ראש הממשלה אמר כי "כל הסכום של מיליון שקל הוא לא נכון ומוגזם. זה יתברר מהר מאוד. המשטרה עושה חישובים משלה, שאחר כך מסתברים כחורים". הוא ביקר את התנהלות המשטרה בתיקי נתניהו: "כל אדם הגון לא יכול להתעלם מההתנהלות הפגומה של המשטרה שהייתה במקרה של נתניהו. זה לא מתקבל על הדעת שמייחסים לאש הממשלה מעשה נורא ברמיזות, שהוא שלח חוקרים, הסית, או לקח קצינה שתתלונן על מי שעמד בראש היחידה שחקרה אותו".

עו"ד אבי יצחק הוסיף כי "אני לא משפחת נתניהו, אני לא עד כדי כך יכול להגיד לך מה היא נתנה. מה שאני כן יודע הוא שהיא נתנה מתנות כמקובל - כמובן שיש הבדל בין מיליארדר גדול למשפחה שאין לה את אותה מיליארדים . זה משתקף גם במתנות".

עוד פורסם בחדשות הערב כי הערכה היא שבתוך חודשיים-שלושה תסתיים בדיקת הפרקליטות בעניינו של נתניהו. לפרשנות של פרקליטות מיסוי וכלכלה יהיה משקל רב, ולפי הערכות - היא צפויה לאמץ את עיקר המלצות המשטרה בשני התיקים.

שרים בליכוד אמרו היום לכאן חדשות כי המשטרה למעשה סנדלה את היועץ המשפטי לממשלה עם שבע עבירות שוחד. הם העריכו כי במקרה כזה, ראש הממשלה לא יוכל להיחלץ מכתב אישום. בתוך כך, בפרקליטות הופתעו מהגדרת ח"כ יאיר לפיד עד מפתח או עד מרכזי. מבחינת משרד המשפטים - עדותו של יו"ר יש עתיד היא כשל עדים אחרים בתיק. גורמים במשרד תהו מדוע בחרה המשטרה לציין דווקא את עדותו של לפיד.

עוד פורסם בחדשות הערב כי בפגישה במעון ראש הממשלה בנוגע לחוק "ישראל היום" נכחו השרים זאב אלקין ויריב לוין. בעדותם במשטרה ציינו שלא זכרו את קיום הפגישה אשר בה נכחו. למרות זאת, אם יוגש כתב אישום בתיק 2000, ייתכן שגם הם יזומנו להעיד.

תגיות:
סקרים