שר הביטחון אביגדור ליברמן בסיור באוגדת עזה
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

ליברמן: "לפיצוץ המטען בעזה יהיו השלכות"

בסיור באוגדת עזה, שר הביטחון הטיל על חמאס את האחריות לתקרית בה נפצעו ארבעה לוחמים: "ברור שהיה חלק מהאירוע הזה". על הקשר לחזית בצפון: "חמאס, חיזבאללה ואיראן הם חלק מאותו ציר רשע"
איציק זוארץ
20 בפברואר 2018
14:25

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס היום (שלישי) לפיצוץ המטען בסוף השבוע האחרון סמוך לגדר הגבול בדרום רצועת עזה, בעקבותיו נפצעו ארבעה לוחמי צה"ל, ואמר כי "יהיו לכך תוצאות והשלכות, אני מעדיף לא לפרט". במהלך סיור שערך באוגדת עזה, שר הביטחון גם הטיל על חמאס את האחריות לאירוע: "ברור שחמאס היה חלק מהאירוע הזה, הוא ממשיך להיות חלק מהאירוע ואנחנו הסקנו מסקנות".

שר הביטחון נפגש במהלך הסיור עם סגן הרמטכ"ל אלוף אביב כוכב ואלוף פיקוד דרום אלוף אייל זמיר ושוחח עמם על ההסלמה האחרונה בדרום. הוא הוסיף כי "חמאס גובה מסים מתושבי עזה ומשקיע את הכסף הזה במינהור וברקטות ולא מוכן להסיט שום גרוש לטובת מערכת הבריאות ושיפור מערכת המים והחשמל ואנחנו לא נבוא במקומם. לראשי הארגון בטוח לא חסר חשמל ומים".

ליברמן גם קישר בין הנעשה בחזית בעזה לחזית בצפון ודיבר על הקשר בין חמאס לאיראן וחיזבאללה. "הסגן של יחיא סנואר יושב בביירות תחת חסות של חיזבאללה, ונוסע משם לטהרן כמעט כל שבועיים", אמר שר הביטחון. "הוא מתאם את כל הפעילויות ורוב הכסף לחמאס מגיע מאיראן. הם חלק מאותו ציר רשע".

אתמול אמר ליברמן בישיבת סיעת ישראל ביתנו כי בתקיפה שביצע חיל האוויר ברצועת עזה בתחילת השבוע, הושמדה מנהרת טרור. הוא הדגיש באותה ישיבה שהאירוע בעזה טרם הסתיים, כל עוד האחראים לפיצוץ המטען בסוף השבוע לא נתפסו.

מנהרה זו היא המנהרה החמישית שישראל מפוצצת בחודשים האחרונים. בסוף השבוע, בעקבות האירוע עם המטען, תקף צה"ל באמצעות מטוסי קרב מנהרת חמאס בשכונת זייתון. בחודש ינואר אותרה והושמדה מנהרה באזור כרם שלום שיועדה להברחת אמצעי לחימה מעזה לסיני. שתי מנהרות נוספות, שחדרו לשטח הארץ, אותרו והושמדו בסוף השנה שעברה.

בסיום דבריו בסיור באוגדת עזה היום התייחס ליברמן גם לחקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אין שום קשר בין הדברים. הממשלה מתפקדת והקבינט מתפקד ומקבל החלטות. זה מה שחשוב ואין מה להיכנס לכל הספקולציות".