אמבולנס, אילוסטרציה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תינוק בן 11 חודשים מת בפעוטון בתל אביב

כוחות הצלה ביצעו פעולות החייאה בתינוק ופינו אותו לבית חולים, אך לבסוף נקבע מותו. הגננת עוכבה לחקירה
שרון עידן
20 בפברואר 2018
18:32

תינוק בן 11 חודשים מת היום (שלישי) בזמן שהיה בפעוטון בתל אביב. הוא איבד את הכרתו וכוחות ההצלה שהגיעו למקום ביצעו בו פעולות החייאה ופינו אותו לבית החולים אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו. חקירת המקרה, שנסיבותיו אינן ברורות, הועברה לטיפול משרד הבריאות.

דני שמואל, ראש סניף "איחוד הצלה" בתל אביב שהגיע ראשון למקום וסיפר: "הפעוט היה ללא הכרה וללא דופק ונשימה, לאחר שלפי הדיווח שנמסר לנו הוא לא התעורר משנתו. יחד עם חובשים נוספים שגרים בסמיכות למקום, וצוות ניידת טיפול נמרץ, ביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות ולאחר מכן הוא פונה לבית החולים במצב אנוש תוך המשך פעולות החייאה".

ביום חמישי האחרון אירעו שני מקרי מוות של תינוקות בתוך שעות ספורות. תינוק בן שמונה חודשים פונה מפעוטון בתל אביב במצב אנוש, בבית החולים קבעו הרופאים את מותו. חוקרי המשטרה פתחו בחקירת האירוע. מבירור ראשוני עלה כי הוא הושכב לישון ולא התעורר לאחר שינה ממושכת.

במקרה נוסף פעוטה כבת שמונה חודשים נמצאה על ידי המטפלת ללא רוח חיים בדירתה בירושלים. צוות של מגון דוד אדום שהגיע למקום, קבע את מותה של הפעוטה. מחקירת המקרה עלה כי לא מדובר באירוע פלילי.