ניקי הייל באו"ם
צילום: אמיר לוי, פלאש 90

שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי: מסיימים להכין את תכנית השלום

בכינוס באוניברסיטת שיקגו אמרה היילי כי ישראל והפלסטינים לא יאהבו את תכנית השלום שהממשל בוושינגטון עובד עליה, אך גם לא ישנאו אותה. "ארה"ב תתמוך בהסכמות שיושגו על פתרון שתי מדינות"
מערכת כאן
23 בפברואר 2018
11:13

שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי אמרה אמש (בין חמישי לשישי) כי ישראל הממשל בוושינגטון מסיים להכין את תכנית השלום בין ישראל והרשות הפלסטינית. בכינוס באוניברסיטת שיקגו אמרה היילי כי ג'ארד קושנר וג'ייסון גרינבלט נשאו ונתנו עם שני הצדדים וגיבשו תכנית. לדבריה, הם עדיין עובדים עליה. "שני הצדדים לא יאהבו את תכנית השלום, אך גם לא ישנאו אותה. זאת תהיה תבנית למשא ומתן".

היילי ציינה כי ישראל והפלסטינים יצטרכו לבחור מה יהיו הגבולות שיקבעו במסגרת הסכם. "הסכם השלום לא יהיה על מה שארצות הברית רוצה, אלא על מה שיחליטו ישראל והרשות הפלסטינית", אמרה היילי. "הצדדים יחליטו אם הם בוחרים בשתי מדינות או בפתרון אחר. אני מתקשה לראות איך הצדדים ירצו פתרון של מדינה אחת. נראה לי ששני הצדדים דוחפים לפתרון של שתי מדינות אך ארצות הברית תתמוך בפתרון שעליו יחליטו ישראל והרשות הפלסטינית", אמרה השגרירה.

היילי מתחה ביקורת על ההצבעות נגד ישראל באו"ם ואמרה כי בכל פעם שדנים באו"ם על הסכסוך הישראלי פלסטיני מרחיקים את הצדדים במקום לקרב אותם. כשנשאלה על דברי ראש הממשלה נתניהו כי ההתנחלויות הן חלק מישראל אמרה היילי כי בנייה בהתנחלויות אינה עוזרת למצב. "תמיד אמרנו שהתנחלויות אינן מועילות. בשלב הזה שבו אנו מנסים להניע תהליך שלום הן אינן מועילות".