אוהדי בית"ר ירושלים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עד ארבע שנות מאסר למורשעים בפרשת "לה פמיליה"

שמונת חברי הארגון הורשעו במספר אירועים וביניהם תקיפת אוהד הפועל ת"א בעזרת פטיש. נגד שבעה מהם נגזרו בין 22 ל-48 חודשי מאסר בפועל
שלי טפיירו
26 בפברואר 2018
12:53

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (שני) עונשי מאסר של בין 22 חודשים לארבע שנים על שבעה חברים בארגון "לה פמיליה". בנוסף לכך הוטלו על המורשעים קנסות ופיצויים בהתאם להרשעותיהם. מדובר בפרשה הכוללת חמישה אירועים, וביניהם תקיפת אוהד הפועל תל אביב בפטיש בשנת 2015.

פרקליטות מחוז תל אביב הגיבה לגזר הדין פלילי לגזר הדין: "בית המשפט גזר על הנאשמים עונשי מאסר בפועל בגין עבירות אלימות חמורות שביצעו במסגרת ארגון 'לה פמיליה'. עבירות אלו בוצעו על רקע אידיאולוגי, בצורה מאורגנת ושיטתית, ללא כל התגרות מצד אוהדי הקבוצות היריבות. מדובר בפעם הראשונה בה נגזרים עונשי מאסר בפועל על חברי הארגון בשל עבירות שביצעו במסגרת השתייכותם לארגון. עם זאת, אנו טענו לעונשים גבוהים יותר ובית המשפט קבע אחרת. אנו נקרא את נימוקי גזר הדין ונשקול את צעדינו בהמשך".

את העונש הכבד ביותר קיבל אליעד משה, שנשלח לארבע שנות מאסר בפועל. הוא הורשע במעורבות בשלושה אירועים שונים: תקיפת נער בנמל תל אביב בשנת 2015, ושתי תקיפות של אוהדי מכבי חיפה במקרים שונים בחוף פולג בנתניה. בנוסף נגזרו עליו קנסות על סך 8,000 שקלים והרחקה ממגרשי הכדורגל למשך חמש שנים.

על חמישה מהמשתתפים באירוע התקיפה של אוהד הפועל תל אביב בפטיש בשכונת פלורנטין בתל אביב, נגזרו בין 22 ל-30 חודשים מאסר. על המורשעים במקרה נפסקה גם חצי שנת מאסר על תנאי ובנוסף קנס על סך 5,000 שקלים כל אחד. 

יש לציין כי ביוני 2017 הורשע עומר גולן, הנאשם המרכזי בפרשה, בגרימת חבלה בכוונה מחמירה. זאת לאחר שהודה בתקיפת האוהד באמצעות פטיש. גזר דינו יינתן בהמשך. על אוהד נוסף שהורשע בפרשה נגזרו תקופת מאסר על תנאי, קנסות והרחקה מהמגרשים, אך ללא מאסר בפועל.