נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין
צילום: אי-פי

פוטין בנאום לאומה הרוסית: "מפתחים טילים שיגיעו לכל נקודה בעולם"

נשיא רוסיה אמר כי ארצו עובדת על טילים "שאין לשום מדינה". הוא הוסיף כי רוסיה בוחנת רחפנים חדשים, היכולים לשאת נשק גרעיני מתחת למים
רויטרס
01 במרץ 2018
13:03

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, אמר היום (חמישי) בנאום לאומה הרוסית כי ארצו מפתחת מערכת טילים בליסטיים בין-יבשתיים. לדבריו, הטילים החדשים יוכלו להגיע כמעט לכל נקודה בעולם.

עוד אמר פוטין בנאומו כי יהיה קשה למערכות נגד טילים ליירט את הטילים. בנוסף הכריז הנשיא הרוסי כי ארצו מחזיקה בנשק על-קולי שלא ניתן למעקב על ידי מערכות נגד-טילים.

בנאומו הצהיר פוטין כי רוסיה בוחנת רחפנים חדשים, היכולים לשאת נשק גרעיני מתחת למים. הוא הוסיף כי רוסיה מפתחת גם טילי שיוט המצוידים בראשי נפץ גרעיניים קטנים.

לקול תשואות בקהל: פוטין מציג הדמיה של מתקפת "טילים חכמים" נגד ארצות הברית


נשיא רוסיה אמר עוד כי כל שימוש בנשק גרעיני נגד רוסיה או נגד בעלות בריתה ייחשב כהתקפה על רוסיה ויגרור "תגובה מיידית". עם זאת הצהיר נשיא רוסיה כי לארצו אין כוונה לתקוף שום מדינה אחרת, וכי ההתעצמות הצבאית הרוסית מכוונת ליצור "שלום עולמי". 

פוטין אמר כי דוקטרינת הגרעין החדשה של ארצות הברית "מדאיגה". הוא הדגיש כי ההתעצמות של נאט"ו על גבולות רוסיה ומערכות הגנה נגד-טילים אמריקניות יהפכו לחסרות יעילות לאחר ההתעצמות הצבאית הרוסית.