חדד ובעלה באזרבייג'ן
צילום: באדיבות המשפחה

תקועה באזרבייג'ן בגלל כדורי רובה: "לא רוצה לחגוג כאן את פסח"

דליה חדד עוכבה לחקירה בשדה התעופה בבאקו, לאחר שבתיק שלה נמצאו כדורים השייכים לבתה החיילת. "נעשים מאמצים לעזור לי, אבל זה לא מספיק", אמרה חדד שבינתיים נאסר עליה לעזוב את המדינה
ורד פלמן
01 במרץ 2018
18:47

ישראלית שטסה לחופשה באזרבייג'ן מצאה עצמה מעוכבת יציאה, לאחר שבשדה התעופה בעיר הבירה באקו בתיקה נמצאו כדורי רובה השייכים לבתה החיילת. כשדליה חדד נחתה בבאקו בשבוע שעבר, היא ראתה שהמזוודה שלה סומנה על ידי אנשי הביטחון המקומיים. היא עוכבה לחקירה, ונפתח נגדה תיק פלילי בגין אחזקת נשק. נאסר עליה לעזוב את אזרבייג'ן, וכעת היא ממתינה לסיום ההליך, שיכול להימשך גם כמה חודשים.

"המזל שלי הוא שהם מאמינים שזה נעשה בתום לב", סיפרה חדד בשיחה עם כאן חדשות. "הסברתי להם שילד בן 18 אצלנו הולך לצבא וקורה שכדורים נשכחים בתיק, אבל עדיין חייבים חקירה. זה חלום בלהות, אני לא מאמינה. אנחנו אנשים מהשורה. אני לא ישנה, אני באאוט לגמרי. זה יכול לקרות לכל אחד".

חדד הסבירה כי נשיא אזרבייג'ן יכול לשחרר אותה באמצעות בקשה אישית, אך הדבר כרוך בפנייה של הדרגים הגבוהים בישראל - ראש הממשלה, שר החוץ וייתכן שגם שר הביטחון אביגדור ליברמן, שלדבריה מקורב מאוד לנשיא. "אני מתרשמת שכן נעשים מאמצים ואני בטוחה שמשרד החוץ מאוד מעורב, אבל זה לא מספיק", אמרה חדד. "אני צריכה יותר, אם אני לא רוצה לחגוג פה את פסח".

בתקופה האחרונה נעצרו ועוכבו מספר ישראלים, לאו דווקא צעירים, שבתיקים שלהם נמצאו כדורי צבא או כדורי נשק ברישיון. במחלקה לישראלים בחו"ל במשרד החוץ שבים וקוראים לישראלים לבדוק היטב את התיקים, ולוודא שלא נשארו בהם כדורים, מאחר שזה עלול לסבך אותם בלי סיבה.