משי רוזנפלד על דוכן המנצחות
צילום: התאחדות "איילת"

"זמזמתי את התקווה בלב. זה לא מקלקל את הזכייה, אבל נותן הרגשת פספוס"

משי רוזנפלד אלופת העולם עד גיל 21 בג'יו ג'יטסו מספרת לכאן רשת ב' על הזכייה באבו דאבי: "אירחו אותנו הכי יפה בעולם, אבל התקווה והדגל היו חסרים מאוד"
מערכת כאן חדשות
04 במרץ 2018
11:02

משי רוזנפלד, שזכתה אתמול (שבת) באליפות העולם עד גיל 21 בג'יו ג'יטסו באבו דאבי, התייחסה הבוקר להופעה תחת דגל ושם האיגוד הבינלאומי ואמרה כי נגינת המנון האיגוד בטקס חלוקת המדליות במקום "התקווה" נתן תחושת פספוס. בראיון בתכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב' אמרה רוזנפלד: "בלב זמזמתי התקווה אבל בעיקר הייתי בהלם. רואים אותי לא מבינה מה קורה. זה לא מקלקל את כל הזכייה, אבל זה נותן הרגשה של פספוס. בפעם הראשונה שעמדתי על הפודיום והשמיעו לי את התקווה, הלב שלי התפוצץ על הפודיום והתרגשתי. זה היה רגע מטורף. פה הרגשתי אכזבה כזאת".

רוזנפלד שהתחרתה בקטגוריה עד משקל 55 קילוגרם סיפרה על הרגשות המעורבים שבהתחרות במדינה הערבית: "להתחרות באבו דאבי זאת חוויה מטורפת. מצד אחד אירחו אותנו הכי יפה בעולם ונתנו לנו יחס של מלכים. לכל הישראלים שהיו שם דאגו לאירוח מדהים, מהחלק של האבטחה עד החלק של התחרות כולל האירוח והמלון. מצד שני יש את הקטע של התקווה והדגל שהיה מאוד חסר שם".

רוזנפלד הסבירה כי התחרות נעדרה סממנים ישראליים. "במקום שיהיה כתוב ISR על הגב שלי, רשום את שם האיגוד. רציתי כמה שיותר לייצג את המדינה שלי. בסוף אני לא מייצגת את איגוד הג'ו ג'יטסו העולמי. אני מייצגת את ישראל. במקום התקווה התנגן ההמנון של האיגוד הבינלאומי. זה היה נורא מביך, לא ידעתי איך להתייחס לזה. פתאום אני שומעת את השיר הזה, שזה בכלל פעם ראשונה שאני שומעת אותו. בלב זמזמתי התקווה אבל בעיקר הייתי בהלם. רואים אותי לא מבינה מה קורה".

לשאלה אם ספורטאים ישראלים אינם צריכים להופיע בתחרויות במקומות שבהם לא מאפשרים להם להזדהות כישראלים אמרה רוזנפלד "אני לא חושבת שלא צריך להופיע במקומות כאלה. בסוף כן נתנו את האפשרות והלגיטימציה להתחרות וספורט זה ספורט. כמה שאני באמת מבינה אותם שהם ניסו להפריד את הפוליטיקה מהספורט גם אני מנסה. באתי להתחרות כמה שיותר ובסוף כולם ידעו שם שאני מישראל".

באליפות עד גילאי 21 ועד גילאי 18 שהתקיימה בימים האחרונים זכתה המשלחת הישראלית שמנתה 20 ספורטאים, ב-13 מדליות בסך הכול. שתיים מהן מזהב, ארבע מדליות מכסף ושבע מדליות ארד.

ביחד עם רוזנפלד זכה במדליית הזהב גם נמרוד ריידר שהתחרה בקטגוריית המשקל של עד 77 קילוגרם. לוחמת הג'יו ג'יטסו החירשת שרה קובילב בת ה-16, שמתחרה במשקל של עד 48 קילוגרם  זכתה במדליית כסף. קובילוב החירשת מלידה הרשימה את המקומיים ביכולותיה ועם סיפורה האישי. במעמד העזיבה בשדה התעופה העניק לה ראש שירותי הביטחון המקומיים שליוו את המשלחת הישראלית מתנה מיוחדת מאחד השייח'ים - שעון יוקרה.