זירת האירוע בעכו
צילום: איחוד הצלה

שוטר מג"ב, שני חיילים ואזרח נפצעו קל בדריסה בעכו; הנהג נורה

הדורס, תושב שפרעם בשנות ה-20 לחייו, קיבל דוח תנועה ויצא לנסיעה ובה פגע בהולכי הרגל ופצע אותם באורח קל. הוא נורה בידי קצין ולוחם במג"ב, מצבו בינוני. המשטרה: הדריסה - על רקע לאומני
ניצן גלוסמן ואורלי אלקלעי
04 במרץ 2018
11:59
עודכן ב 14:45

שוטר מג"ב, שני חיילי צה"ל ואזרח בן 51 נפצעו היום (ראשון) באורח קל בדריסה סמוך לתחנת הרכבת בעכו. לוחם מג"ב וקצין צה"ל שהיו במקום ירו בדורס והוא נפצע בינוני. החשוד הוא תושב שפרעם בשנות ה-20 לחייו, ללא עבר פלילי, שקיבל דוח תנועה בטרם יצא לנסיעה. לאחר החקירה הראשונית, במשטרה העריכו כי מדובר בפיגוע. 

נהג כלי רכב פגע בהולך רגל ברחוב יהושפט בעיר והמשיך בנסיעה לכיוון תחנת הרכבת, שם פגע בשלושה הולכי רגל נוספים. צוות של מגן דוד אדום שהוקפץ למקום העניק להם טיפול רפואי ופינה אותם למרכז הרפואי גליל בנהריה.


סגן ניצב יניב רונן, מפקד משטרת עכו: "אנחנו בשלב הראשון של החקירה ומתחילים ללמוד את רזי ונבכי כל מה שהיה באירוע. מהעובדות הראשונות עולה שמדובר באירוע חמור אך אנו לא רוצים להסיק מסקנות בשלב זה. זהות הנהג ידועה".


עאדל דאבח, עורך דינו של הנהג הדורס דוחה את הטענות כי מדובר באירוע על רקע בטחוני או לאומני. "אנחנו מגנים אירועים מהסוג הזה. לנהג אין קשר לעולם הפוליטי. הוא אדם נורמטיבי לחלוטין. מדובר בתאונת דרכים ללא קשר ללאום או לעניין פוליטי".  

עורך הדין דאבח אמר כי הוא מכיר אישית את הנהג ואת המשפחה. "אני יודע שבסופו של יום יוסר הסעיף הבטחוני - לאומני יוסר כי מדובר באירוע תעבורתי רגיל שאין לא כל הקשר אחר".

חובש מד"א דובי ריכטר סיפר: "כשהגעתי למקום סמוך לתחנת הרכבת ראיתי שני צעירים כבני 20 בהכרה מלאה, הם שכבו בצד הכביש וסבלו מחבלות קלות בראש ובגפיים. הענקתי להם טיפול רפואי ראשוני, העלתי אותם לאמבולנס ופינינו אותם במצב קל לבית החולים בנהריה. טיפלנו גם בגבר נוסף כבן 51 שנפגע ברגלו ופינינו גם אותו לבית החולים במצב קל".

זירת הדריסה בעכו (צילום: איחוד הצלה)