זירת תקיפת הקשישים בחיפה
צילום: דוברות המשטרה

חתנם של הקשישים שהותקפו בחיפה: "זה סיוט שנמשך כבר שנתיים"

בני קמין, קרובם של זוג הקשישים שהותקפו על ידי גבר שפרץ והתבצר בדירתם, סיפר לאסתי פרז בכאן רשת ב' על מסכת הטרדות והתעללות: "הוא פלש לדירה מעליהם ואיים עליהם במשך תקופה, אף אחד לא עשה כלום"
בחצי היום
12 במרץ 2018
14:53

"זה לא אירוע חד-פעמי, אלא סיוט שנמשך כבר שנתיים. אף אחד לא עושה כלום כדי להרחיק אותו ואנחנו כבר נערכים שזה יחזור על עצמו" – כך תיאר היום (שני) בני קמין, חתנם של זוג הקשישים שהותקפו בתוך דירתם בחיפה על ידי אדם מעורער בנפשו. בראיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב', הסביר קמין כי מדובר באדם שפלש לדירה מעל דירתם של בני הזוג, "ומאז לא הפסיק לאיים עליהם".

האזינו לראיון עם חתנם של הקשישים שהותקפו:

"הוא פלש לדירה באלימות. הוציאו לו צווי הרחקה, עשו כל מיני דברים, אבל זה לא עזר", שחזר קרובם של בני הזוג. לדבריו, "זו דירה נטושה, ששייכת למישהו אחר, והוא גר שום באופן מסודר לכמה חודשים למרות זאת. השד יודע מי אישר לו את זה, אבל מאז הוא מאיים על אנשים שלא עשו לו כלום. אני יכול להבטיח שזה עוד יחזור על עצמו כשישחררו אותו, כי על ניסיון לרצח לא מקבלים כאן יותר מחצי שנה או שנה בכלא".

חתנם של הקשישים שחזר את האירוע שהתרחש היום: "הוא החליט שהדירה הזו שלו, וכלום לא מעניין אותו. הוא נכנס לדירה עם מסור, הפריד ביניהם, פצע אותם והפיל אותם על הרצפה. הוא גם ניסה לפגוע מינית באישה, ואז התבצר בדירה עד ששוחרר". לדבריו, האישה, שנפצעה באורח קל, שוחררה כבר מבית החולים בני ציון בחיפה, בעוד שבעלה מאושפז עדיין ברמב"ם, כשהוא מורדם ומונשם.

תיעוד מזירת האירוע בחיפה:התוקף נעצר היום בתום כשעה וחצי שבה התבצר בדירתם של הקשישים, בשנות ה-80 לחייהם, אחרי שתקף ופצע אותם. צוות משטרה מיוחד שהגיע למקום ניסה לנהל איתו משא ומתן, שבסיומו פרצו השוטרים לתוך הדירה ואזקו אותו.

עוד לפני שהתפרץ לדירה של בני הזוג ותקף אותם, הספיק האיש לתקוף גם שוטר ושוטרת בכניסה לבית החולים בני ציון בחיפה. הוא התנפל על השוטרים שהגיעו למקום במסור ידני וגרם להם פציעות קלות של חתכים בראשם. השוטרת הספיקה לבצע ירי באוויר, אך הוא נמלט מהמקום.

שכנים ובני משפחה של זוג הקשישים טוענים כי התלוננו במשטרה נגד החשוד במשך שנתיים. בין השאר, דיווחו לרשויות כי הוא פלש לדירה, איים על אנשים ונהג באלימות כלפיהם.