מאהל המחאה של משפחת מנגיסטו מול בית ראש הממשלה ביר

משפחת מנגיסטו הקימה מאהל מחאה מול בית רה"מ: "הפקרתם אותו"

קרוביו של הישראלי הנעדר ברצועת עזה זה שלוש שנים וחצי הודיעו כי ישהו במאהל בירושלים במשך חול המועד. אחיו של מנגיסטו: "הגיע הזמן שישוב הביתה, קוראים לכולם לבוא לתמוך"
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
01 באפריל 2018
15:43

בני משפחתו של אברה מנגיסטו, הישראלי שחצה את הגבול לרצועת עזה ונעדר שם מאז ספטמבר 2014, הקימו היום (ראשון) מאהל מחאה מול בית ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים בקריאה לפעול להשבתו. קרוביו של מנגיסטו מסרו כי הם ישהו במאהל במשך כל חול המועד, כדי למחות "מול הבית של מי שאחראי להשבתו".

בני משפחת מנגיסטו במאהל המחאה מול בית ראש הממשלה:


"רצינו להזכיר לראש הממשלה שאנחנו חוגגים עוד חג בלי אח שלי אברה", אמר אחיו של הנעדר במסר ממאהל המחאה בירושלים. "לצערי, כבש שלוש שנים וחצי שאנחנו לא יודעים מה איתו ומה מצבו. כל מדינה מתוקנת צריכה לדאוג לחיים ולגורם של אזרחיה, אבל לצערי, במקרה שלנו אנחנו לא רואים מספיק מאמצים שנעשים על ידי הממשלה".

לאחר מכן, פנה האח במסר ישיר לראש הממשלה ולשרי הקבינט: "הפקרתם את אברה שלוש שנים וחצי. הגיע הזמן שהוא ישוב אלינו הביתה". בנוסף, הוא קרא לאזרחים להגיע למאהל: "אני רוצה לפנות לאזרחי ישראל שיבואו לתמוך במשפחה. מדובר בחיי אדם, זה ערך מקודש. נשמח שתבואו ותפעילו לחץ מוסרי על הממשלה להשיב אותו הביתה".

האב, איילין מנגיסטו, דרש גם הוא מראש הממשלה לפעול למען השבת בנו: "עברו שלוש שנים וחצי. הלילות והימים חשוכים לנו, ולא חמאס ולא ממשלת ישראל אומרים לנו אם הוא נמצא או לא. אני מבקש מכל מי שיכול לבוא ולהיות לצדנו ולתמוך בנו". מנגיסטו תהה: "בנימין נתניהו עשה רבות למען המדינה, למה הוא לא מדבר? לא שומעים שהוא מבקש... למה כל שאר המוסדות לא מדברים? אני רק מבקש שיעזרו לי".

מאהל המחאה בירושלים

בחודש נובמבר האחרון קיימה משפחתו של מנגיסטו סדרת פגישות בארצות הברית על מנת לקדם את סוגיית שחרורו. קרוביו נפגשו שם, בין השאר, עם מהלכו נפגשה עם נציגי זכויות אדם, נציגי הממשל האמריקני וגם עם שליחו המיוחד של נשיא ארצות הברית, ג'ייסון גרינבלט. "ככל שעובר הזמן עולות בי מחשבות שאולי מצבו של אחי אינו כפי שאנחנו מתפללים", אמר אז אחיו, אילן, בראיון לכאן רשת ב'. למרות זאת, הוא הדגיש: "עדיין יש תקווה ואנחנו נלחמים לרתום כל אדם למאמץ".