צילום: משה שי, פלאש 90

השחקנים זאב רווח וליא קניג ידליקו יחד משואה בטקס יום העצמאות ה-70

יו"ר הוועדה לטקסים וסמלים, השרה מירי רגב, הודיעה לשחקנים הוותיקים כי יקחו חלק בטקס הממלכתי בהר הרצל: "לתפארת מדינת ישראל ולתפארתה של התרבות הישראלית". רווח: "אני מתרגש נורא"
נוב ראובני
07 באפריל 2018
21:15

השחקנים הוותיקים זאב רווח וליא קניג נבחרו להדליק משואה בטקס הממלכתי בחגיגות העצמאות ה-70 למדינת ישראל – כך הודיעה היום (שבת) יו"ר הוועדה לטקסים וסמלים, השרה מירי רגב.

האזינו לשיחה בין רגב לרווח:


רווח בן ה-77, יליד רבאט שבמרוקו, הוא שחקן, מפיק, תסריטאי וקומיקאי. השרה רגב נימקה את הבחירה: "זאביק מרטיט לב, כובש ומצחיק עד דמעות. זאביק, הרווח כולו שלנו! העם אוהב אותך ומאחל לך עוד הרבה מאוד שנים של הנחלת חיוכים וצחוקים על פנינו".

קניג בת ה-88, ילידת פולין, היא שחקנית התיאטרון הלאומי הבימה וכלת פרס ישראל. השרה רגב אמרה כי קניג היא "הפנים היפות והרב גוניות של עולם התאטרון הישראלי, ליא, אחת מנפילות התרבות שלנו, נותנת את כל כולה על הבמה. התפקידים שגילמה לאורך יותר משנות יובל חקוקים בבמה הלאומית שלנו".

"שמחתי לבשר לליא על הבחירה בה להדליק משואה משותפת עם האמן המוכשר וכובש הבמה, זאביק רווח, לתפארת מדינת ישראל ולתפארתה של התרבות הישראלית", אמרה השרה רגב. "ליא התרגשה עד מאוד לשמע הודעתי".

בשבוע שעבר התבשר הזמר שלמה ארצי כי ידליק משואה בטקס יום העצמאות ה-70 של מדינת ישראל.