שר האוצר משה כחלון

משה כחלון על הורדת המסים: "התקשורת היא שהחליטה על כך"

שר האוצר אמר כי יקבל החלטות לאחר התייעצות עם גורמי מקצוע. כחלון התייחס גם לבעיית המסתננים: "פסקת ההתגברות לא פוגעת בבג"ץ"
שאול אמסטרדמסקי וגאולה אבן
10 באפריל 2018
22:14

שר האוצר משה כחלון התייחס הערב (שלישי) לפסקת ההתבגרות ולבעיית המסתננים ואמר כי יתמוך בסעיף שעוקף את בג"ץ. "אני לא רואה פגיעה בבג"ץ כשמדובר בנושא המסתננים. האנשים האלה נכנסו בצורה בלתי חוקית והם צריכים לקבל מענה", אמר כחלון בראיון בחדשות הערב בכאן 11.

שר האוצר נשאל לגבי הורדת מסים ואמר כי התקשורת היא זו שהחליטה על כך ולא הוא. "כלכלה זה לא תקשורת. זה הרבה יותר רציני והרבה יותר מחייב. נתייעץ עם גורמי מקצוע ונקבל החלטה". כחלון סרב להודיע כי יתמוך בהארכת הכהונה של נגידת בנק ישראל קרנית פלוג: "מותר לי לא לקבל המלצות מיועצים, שלאחרונה גם טעו הרבה".

כחלון דיבר גם על הסערה סביב טקס הדלקת המשואות והמשבר בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. השר אמר כי הוא שמח נתניהו ואדלשטיין הגיעו להסכמה. "אני חושב שהשבועיים האלה לא הוסיפו כבוד לאף אחד, בטח שלא לטקס שכולנו גדלנו עליו", אמר השר.

לשאלה האם ירצה להיות ראש הממשלה ענה כחלון: "יגיע הזמן, נדבר". הוא הוסיף כי כפי שזה נראה, אין סיבה שהממשלה לא תשלים את ימיה.