הנרצחת אליזבת׳ קרדונה

ניתק את המצלמות ודקר למוות: תושב תל אביב נאשם ברצח זוגתו

אליזבת' קרדונה נדקרה למוות בביתה בחודש שעבר. לפי כתב האישום, בן זוגה לשעבר חורחה מריו מרטינס ניתק את מצלמות האבטחה, הפיל אותה לארץ ודקר אותה שמונה פעמים בכל חלקי גופה תוך שהוא צועק: "הורג אותך"
שלי טפיירו
20 באפריל 2018
10:57

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (שישי) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד חורחה מריו מרטינס, בגין רצח אליזבת' קרדונה בחודש שעבר. לפי כתב האישום, קרדונה בת ה-53 ומרטינס בן ה-58 היו בני זוג במשך כמה שנים, עד שנפרדו בסוף שנת 2017. בתקופה זו השניים התגוררו יחד בתל אביב וניהלו בר-מסעדה ברחוב דרך שלמה בעיר. הם המשיכו לעבוד יחד בעסק גם לאחר שנפרדו.

בתקופה שלאחר פרידתם השניים הסתכסכו, בין היתר בשל חלוקת הרכוש ביניהם וקשרים שניהלה קרדונה עם אחרים. בתקופה הזו איים עליה מרטינס כי ירצח אותה. בחודש שעבר החליט להוציא את תוכניתו לפועל - מרטינס הגיע אל העסק, ניתק את מצלמות האבטחה, התקשר לקרדונה וביקש ממנה להגיע למקום.

לאחר שקרדונה הגיע, התפתח ויכוח בין השניים. קרדונה לקחה את הטלפון הסלולרי של הנאשם ויצאה מן העסק. לאחר שסירבה להחזיר לו, נטל הנאשם סכין לחיתוך בשר בעלת להב של יותר מ-20 ס"מ, ניגש אל המנוחה והחל לדקור אותה. המנוחה, שניסתה להגן על עצמה, הכתה את הנאשם בראשו במפתחות שהיו בידה. הנאשם הפיל את המנוחה לארץ והמשיך לדקור אותה בכל חלקי גופה תוך שהוא צועק לעברה: "הורג אותך, הורג אותך, הורג אותך...", ומתעלם מזעקותיה. הנאשם דקר את המנוחה 8 פעמים באמצעות הסכין וגרם למותה.


עו"ד ניר אלפסה, המייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את מרטינס, מסר כי "הנאשם שיתף פעולה עם החוקרים ומסר גרסה להשתלשלות האירועים. טרם קיבלנו את חומרי החקירה, לאחר שנלמד אותם נגיב בבית המשפט".

ולנטינה, בתה של קרדונה, סיפרה לאחר הרצח בראיון ששודר ב"כאן הערב" בכאן רשת ב' על אמה ויחסיה עם בן זוגה החשוד ברצח: "הוא כל הזמן היה אומר לה 'אני ארצח אותך'. הוא היה משוגע", אמרה. "הם היו ביחד חמש-ארבע שנים, ונפרדו וחזרו. היא עזבה אותו והוא היה אובססיבי. הוא עקב אחריה, שבר לה טלפונים. הוא הרביץ לה והשאיר עליה מכות. היא פחדה ממנו", הוסיפה.

ולנטינה אמרה עוד כי אמה הלכה למשטרה ולעורך דין בעניין. "כמה ימים לפני הרצח, הוא התקשר אליה, צרח עליה, אמר לה 'את תשלמי על הכל, את תראי'. הוא חיכה שאני אלך בשביל לעשות את זה. הוא ידע שאם אני אהיה שם, זה לא היה קורה".

בתה של הנרצחת המשיכה לספר על קרדונה: "היא הייתה אישה חרוצה. כולם אהבו אותה. היא הגיעה לארץ ב-1999, גילתה שהייתה בהריון ועברה הרבה קשיים, כי נולדתי פגה. היא הייתה פה לבד בלי שפה, בלי כלום, בלי אף אחד, ובוסף הגיעה לצמרת -בזמן שבקולומביה היה לה הכל מהכל".