ירון אטיאס
צילום: מתוך הפייסבוק של מזל דדון-אטיאס

סרבן הגט ירון אטיאס: "די לצביעות הזו, ממתי אכפת לכם מה קובע בית הדין"

בריאיון סוער לאסף ליברמן ורועי שרון טען אטיאס כי בית הדין הרבני מפלה גברים ולא פועל לפי ההלכה. "הסכמתי לתת גט בתנאי שעניין הילדים יוסדר. אנחנו צריכים להפקיר את טובת הילדים למען טובת האישה?", אמר אטיאס. בתגובה ענה לו אסף ליברמן: "אתה פשוט חרא של בנאדם" | האזינו
אסף ליברמן ורועי שרון
16 במאי 2018
09:45

"אני לא סרבן גט. גברים מופלים לרעה על ידי בתי הדין הרבניים". כך טען היום (רביעי) סרבן הגט ירון אטיאס בריאיון סוער לתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב'. בשבוע שעבר התיר בית הדין הרבני בחיפה לפרסם את שמו, תמונתו, מקום מגוריו ופרטים אישיים נוספים של ירון אטיאס, שכבר שנתיים אינו מסכים לגרש את אשתו, מזל.

האזינו לריאיון עם סרבן הגט ירון אטיאס בכאן רשת ב':

"אני מוכן לתת גט אבל זה לא הולך לבד ויש עוד מרכיבים", אמר היום אטיאס. "אני אשמח לפרסם את הפרוטוקול מבית הדין. לפי ההלכה, הגט אמור לסיים את התהליך, ובית הדין לא קובע את ההלכה בישראל. בבית הדין לא נוהגים לפי ההלכה היהודית".

אטיאס המשיך: "אני לא נותן גט לאשתי כי היא מרחיקה ממני את הילדים שלי. אני לא צריך לסגור את הדברים מול הרשות, אלא מול אשתי. אני הסכמתי לתת גט בתנאי שעניין הילדים יוסדר. אנחנו צריכים להפקיר את טובת הילדים רק למען טובת האישה? די לצביעות הזו. ממתי אכפת לכם מה קובע בית הדין". בתגובה אמר אסף ליברמן: "ברמה ההלכתית אתה סרבן גט, ברמה האישית אתה פשוט חרא של בנאדם".

בהחלטת בית הדין, שקיבל את בקשת אשתו של אטיאס בן ה-39, קבע הדיין הרב אברהם מאיר שלוש  כי ניתן "לפרסם בכל מקום אפשרי את תמונת הבעל, פרטיו וכתובתו, וכן כל פרט אחר". עוד כתב כי "בית הדין פונה לכל מי שבידו לשכנע את המשיב להתגרש בהקדם".