מחסום קלנדיה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אנשי שב"כ וקצינים בצה"ל נחקרו בחשד לעבירות בעת חיפוש באיברי המין של פלסטינית

במשרד המשפטים הוחלט לפתוח בחקירה פלילית לראשונה מזה 17 שנה, ולאחר גניזת למעלה מ-1,100 תלונות של נחקרים. פערים התגלו בין גרסאות החשודים. גורמים המכירים את פרטי התיק: "אירוע חמור"
כרמל דנגור
24 במאי 2018
20:48

אנשי שב"כ וצה"ל נחקרו בחודשים האחרונים בחשד לעבירות שבוצעו במהלך פעילות מבצעית בחברון ב-2015. לפי החשד, אנשי הביטחון חיפשו באיברי מינה של נחקרת פלסטינית - כך פורסם היום (חמישי) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. החיפוש בוצע בעקבות מידע מודעיני מובהק שהתקבל לגבי הנחקרת, וקשר אותה לפעילות טרור.

בעקבות המקרה, הוגשה תלונה ל"יחידה לבירור תלונות נחקרים" (מבת"ן), הגוף במשרד המשפטים הבודק את תלונות הנחקרים בשב"כ. לראשונה מזה 17 שנה, ולאחר גניזת למעלה מ-1,100 תלונות של נחקרים, הוחלט הפעם על פתיחת חקירה פלילית.


לפחות בכיר אחד בגופי הביטחון, מפקד חטיבה בצה"ל, נדרש למסור את גרסתו, והתגלו פערים בין גרסאות אנשי השב"כ לבין אלו של צה"ל. שני גורמים המכירים את פרטי התיק מכנים אותו "חמור". עם זאת, טרם ברור אם יוגשו כתבי אישום.

מדובר צה"ל ושב"כ לא נמסרו תגובות. ממשרד המשפטים נמסר כי "מבלי להתייחס לגופם של דברים, טרם התקבלה החלטה בתיק. בשלב זה לא נוכל לפרט מעבר לכך".