נתניהו במסע"ת
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הפרקליטות נוטה להמליץ על אישום בגין שוחד נגד נתניהו בתיק 1000

פרסום ראשון של מרדכי גילת: המגמה המסתמנת נשענת על כך שנתניהו דרש טובות הנאה מאיש העסקים ארנון מילצ'ן כדפוס שיטתי ובהיקף של כמעט מיליון שקלים. במקביל, בפרקליטות מתלבטים אם להעמיד לדין את איש העסקים עצמו בגין מתן שוחד, מחשש שלא יספק במשפט עתידי את המידע שמסר בחקירות
מרדכי גילת
28 במאי 2018
21:03

פרקליטות מיסוי וכלכלה של מחוז תל אביב נוטה להמליץ בפני היועמ"ש על הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בגין שוחד בתיק 1000, המכונה תיק המתנות - כך פרסם היום (שני) לראשונה מרדכי גילת בחדשות הערב בכאן 11. עוד פורסם כי טרם הוחלט אם להעמיד לדין את איש העסקים ארנון מילצ'ן בגין מתן השוחד.


הנטייה של הפרקליטות להעמיד את נתניהו לדין בגין לקיחת שוחד נשענת, בין השאר, על העובדה שהוא דרש את טובות ההנאה ממילצ'ן ואנשיו. בנוסף, היא מתבססת על כך שמדובר בדפוס שיטתי שנמשך שנים, ומההיקף הכספי של טובות ההנאה - כמעט מיליון שקלים.

בפרקליטות נשעונ בתיק המתנות על עדותם של כמה מהאנשים הקרובים ביותר למילצ'ן, בהם אשת סודו הדס קליין, שמסרה שמונה עדויות בפרשה; רואה החשבון שלו, שמואל קליין; ונהגו האישי של מילצ'ן, שעסק בהובלת ארגזי השמפניה והסיגרים שאותם הזמין נתניהו.

במקביל, בפרקליטות עוד מתלבטים בשאלה אם להעמיד לדין בעבירת של מתן שוחד את נותן השוחד לכאורה, המיליארדר ארנון מילצ'ן. הסיבה היא החשש שבעת משפט עתידי של נתניהו, אם ייערך, מילצ'ן לא יספק את מלוא המידע שהוא סיפק בארבע חקירותיו עד כה במשטרה.