זאב אלקין ובנימין נתניהו
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אלקין: "קשה לראות אופציה שנתניהו לא יתמוך בי לראשות עיריית ירושלים"

השר וחבר הקבינט התייחס להחלטתו להתמודד, עוד בטרם קיבל את תמיכת ראש הממשלה. "אני לא יכול לשבת על הגדר ולחכות שכולם יתמכו בי", הסביר אלקין בריאיון לכאן רשת ב'. "יש בירושלים רוב למצביעי ליכוד". האזינו
כאן הערב
31 במאי 2018
17:58

השר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, זאב אלקין מהליכוד, התייחס היום (חמישי) להחלטתו להתמודד לראשות עיריית ירושלים, עוד בטרם קיבל תמיכה מראש הממשלה, בנימין נתניהו. "קשה לי לראות אופציה שנתניהו לא יתמוך בי", אמר אלקין בריאיון לתוכנית כאן הערב עם יואב קרקובסקי ויגאל גואטה בכאן רשת ב'.

האזינו לריאיון המלא עם השר אלקין בכאן רשת ב':

"ראש הממשלה ידע על זה, והודעתי לו על כך", הוסיף השר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני. "הוא ניסה לשכנע אותי פעם נוספת להישאר בליכוד, אבל אני קיבלתי החלטה. זו לא פעם ראשונה שאני עושה מהלך פוליטי שרבים אולי יגידו שהוא דורש אומץ, אבל אני מאמין במהלך.

"אני לא יכול לשבת על הגדר ולחכות שכולם יגידו לי שהם תומכים בי. החלטתי להתמודד וזהו. אפשר בפוליטיקה להיות אמיץ. עשינו סקרים בליכוד, ולפיהם אני המועמד המוביל. זה לא הגיוני שלא יהיה מועמד של הליכוד לראשות עיריית ירושלים. יש רוב של מצביעי ליכוד בירושלים".

"אני לא מחפש סידור עבודה, מאמין שזה המקום לתרום"

סגן ראש עיריית ירושלים מסיעת התעוררות, עופר ברקוביץ', השמיע היום ביקורת על החלטתו של אלקין להתמודד לראשות העיר, והתייחס גם לעובדה שהשר לא מתגורר בעיר: "העיר ירושלים אינה סידור עבודה לפוליטיקאים. לא נעשים ירושלמים על ידי העברת הכתובת לבית ההורים".

בתגובה לביקורת, אמר אלקין בריאיון לכאן רשת ב': "אני לא מחפש סידור עבודה. אני שר בכיר בממשלה, ואני מגיע להתמודדות הזו בגלל שאני מאמין שזה מקום שאני יכול לתרום בו. זה נכון שאני חי בירושלים רבתי, ולא בירושלים עצמה. אבל כל חיי היו סביב ירושלים".

למרות שעדיין לא קיבל תמיכה רשמית מנתניהו ומסיעת הליכוד, ההערכה היא שאלקין קיבל מראש הממשלה "אור ירוק" להתמודדות, גם אם לא באופן רשמי. בהודעה שפרסם היום כתב השר להגנת הסביבה, לירושלים ומורשת: "הודעתי כעת לראש הממשלה כי החלטתי להתמודד לראשות העיר. אני מוכן לוותר על משרה של שר בכיר וחבר קבינט עבור ירושלים, כי ירושלים היא אתגר ברמה הלאומית בעל חשיבות עליונה".