אוטובוס של אגד תעבורה, אילוסטרציה
צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

נהג האוטובוס שהותקף בתל ציון: "כל שבוע קורה דבר כזה"

כמה נערים המתינו לפאדי, נהג של "אגד תעבורה" בכניסה ליישוב שבבנימין זרקו עליו אבנים וקראו קריאות גזעניות. בריאיון לכאן רשת ב' הוא סיפר: "המשטרה לא מצליחה לתפוס אותם. הם פוגעים בנהגים הערבים". החברה השביתה את תנועת האוטובוסים ביישוב בשעות הבוקר
אורלי אלקלעי
11 ביוני 2018
10:14

נהג האוטובוס שהותקף אמש (ראשון) בכניסה ליישוב תל ציון שבבנימין אמר הבוקר שלא מדובר באירוע חד פעמי. בריאיון לתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' סיפר הנהג, פאדי, לאריה גולן: "הנערים חיכו לי בתחנה ואז זרקו בקבוקים ואבנים וקראו קריאות גזעניות. כל שבוע-שבועיים קורה דבר כזה".

"המשטרה לא מצליחה לתפוס את זורקי האבנים, היא מגיעה אחרי כ-40 דקות ולא מצליחה לעשות משהו", הסביר פאדי. "הנערים הם כנראה מהישוב תל ציון או ממקום אחר באזור. 90% מהנהגים באזור הזה הם ערבים והנערים פוגעים רק בהם".

האזינו לריאיון המלא עם פאדי: 

בתגובה לאירוע החליטה חברת "אגד תעבורה" להשבית את האוטובוסים ביישוב בין 05:30 ל-07:00 בבוקר. תום פרמוביץ ראש ענף תחבורה בכוח לעובדים מסר: "אנו שבים ועדים לאלימות חסרת רסן כלפי נהגי האוטובוסים. דיבורים בלבד לא יועילו, דמם של הנהגים הפקר וכל איום על חיי הנהגים מסכן את חיי הנוסעים".

מדוברות הישוב תל ציון מחו על השבתת האוטובוסים ומסרו: "הנהלת אגד תעבודה וועד העובדים שלה, לא דאגו ליידע את תושבי תל ציון על השביתה המדוברת. התושבים מצאו מענה בדמות ראשי הישוב וצוותי החירום שלו, שבחצות הלילה הדביקו מודעות על דבר השביתה, ונערכו עם צי של רכבים להסעת התושבים".

כמו כן נאמר כי "הנהלת הישוב מוקיעה בכל לשון מעשי אלימות, אם היו, שפוגעים בנהגים, אך דוחה בשאת נפש ענישה קולקטיבית נגד תושבים חסרי ישע. ענישה שאין לה שום משמעות של הרתעה וכדומה".